4e afd. 29 oktober 1981 117 4. Sfeer De sfeer in het centrumgebied is kort samengevat de algehele indruk die het centrum op de bezoeker en/of gebruiker maakt. Deze indruk wordt bepaald door een samenstel van een aantal factoren die globaal als volgt kunnen worden onderverdeeld: a. De ruimtelijke opbouw b. het gebruik en de inrichting van de panden c. het gebruik en de inrichting van de openbare ruimten. Ad a: De ruimtelijke opbouw De historisch gegroeide langgerekte vorm van het centrum, de af- wisselende gevelafstanden en de opeenvolging van verschi1lende bouwstijlen hebben tot gevolg dat in het centrumgebied sprake is van een grote mate van ruimtelijke verscheidenheid De kaadhuisstraat kan worden gekarakteriseerd door het driehoekig pleintje en de relatief smalle straatprofielen ten noorden en ten zuiden ervan. Het pleintje dateert nog uit de tijd dat de tram door de Binnenweg -Raadhuisstraat reed. De bebouwing aan weerszijde van de Raadhuisstraat wordt gevormd door een aaneenschakelijng van gebouwen van uiteenlopende tijds- perioden. Oude woonbebouwing (nrs. 77-8]*en 30-34*) met lage goothoogten staan zij aan zij met recentere bebouwing, die mede door de winkelfunctie een "face-lift" hebben ondergaan. Bijzondere vermelding verdienen de panden nrs. 27*en 28* die in architectonisch opzicht zich duidelijk onderscheiden van de overige bebouwing. De Binnenweg kan in ruimtelijk opzicht in drie gedeelten worden onderscheiden (fig.2). De sraalle zuidzijde, die door middel yan de recentelijk gerestaureerde brug over de Zandvaart m verbinding staat met de Raadhuisstraat. Ruimtelijk wordt dit gedeelte geaccentueerd door het plein tegenover de supermarkt waaraan behalve een aantal winkels ook een woonhuis is gesitueerd, dat wellicht tot een van de oudste gebouwen langs de Binnenweg behoort Het middendee1 wordt ruimtelijk bepaald door het ruime straatpro- fiel met in het midden een rij van volwassen kastanjebomen. Karak- teristiek îs voorts het winkel/woonblok met de gaierij aan de oost- zijde van de Binnenweg. Het noordelijk gedeelte tenslotte valt ruimtelijk gesproken uiteen m het gedeelte ter plaatse van het postkantoor dat ruimer van op- zet is en het smallere noordelijker gelegen deel. Aan de westzijde van de Binnenweg kan hier gesproken worden van een aaneengeslcten gevelfront. Aan de oostzijde is sprake van een meer afwisselend fat gekenmerkt wordt door de bouwwijze van de woningen aan weerszijden van het postkantoor en ook door het parkeerterrein dat tot stand kwam door de sloop van een aantal woningen. Vermeldenswaard hierbij is de gang naast nr.167 die toegang geeft tot^een blokje van 4 naar achteren gelegen woningen (nrs.I69 t/m Raadhuisstraat 77, 7sT, 81 - kad.bekend onder nr. reep. 8133 en 81Z4 3032> 34 kad.bekend onder nr. resp. 1112,2316 en 2315 27 - kad.bekend onder nr. 1821 28 - kad.bekend onder nr. 2422 - 80 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 117