4e afd. 29 oktober 1981 HOOFDSTUK II TOEKOMSTIGE SITUATIE EN PLANBESCHRIJVING - 84 - 117 A Itjemeen In liet hoofdstuk toekorastige situatie en pl anbescliri jving wordt de taakstelling ten aanzien van het centruragebied en de omringende woongebieden beschreven. Alvorens een beschrijving te geven van het bestemmingsplanworden de gevoerde inspraakprocedure en de te verwachten ontwikkeling van het detai Ihandelsapparaat aan de orde gesteld. Uit de inspraak zijn namelijk wensen en suggesties naar voren gekomen die later, tezamen met de resultaten van de reeds eerder verrichte onderzoeken, als basis hebben gediend voor het voorliggende bestemmingsplan. De middelen om het voor het centrum en de omringende woongebieden gestelde doel te bereiken kunnen voor een deel juridisch bindend worden vastgelegd. Voorzover dit niet mogelijk of niet gewenst is, zal de nagestreefde situatie worden beschreven. Ten behoeve van de overzichtelijkheid is in dit hoofdstuk de geografische verdeling centrumgebied - woongebieden voortgezet. Innpraakprocedune De resultaten van het consumentenonderzoek, bijeengebracht in het rapport "lleemstede - Winkelen in de kern" vormden in eerste instantie de basis waarop enige modellen voor de toekomstige ontwikkelingen van het kernwinkelapparaat van Heemstede werden samengesteldIn een drietal hoorzittingen, gehouden in 1973, bleken deze modellen op ernstige bezwaren van de aanwezige groeperingen van de bevolking te stuiten. Er kwamen tegenstrijdige meningen en voorstellen naar voren zodat besloten werd tot opstelling van een nieuw ontwerp, waarvan de doelstellingen en te stellen prioriteiten in een inspraakprocedure moeten worden vastgesteld. Gekozen is voor een procedure waarbij de bevolking in twee cycli, begeleid door medewerkers van de Volkshogeschool Bergen, het Provinciaal Opbouworgaan en het adviesbureau Stad en Landschap, haar mening over het winkelen, het wonen, het verkeer en de sfeer in de Binnenweg en op de Raadhuisstraat kenbaar kon maken. In het najaar van 1974 werden gespreksgroepen geformeerd en werd een begin gemaakt met de uitvoering van de eerste cyclus van de inspraak- procedure Relevante gegevens uit reeds gedane onderzoeken werden samengebracht in een informatiebulletin dat tezamen met persoonlijke kennis en ervaringen het uitgangspunt vormde voor de discussie tussen de insprekers. De resultaten van de gehouden discussies en studiedagen, gebundeld in het door de insprekers opgestelde rapport "Op kleine Schaal", werden aan de gemeenteraad aangeboden. Begin 1975 stelde de Raad aan de hand van dit rapport een drietal uitgangspunten vast:

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 121