4e afd. 29 oktober 1981 117 a. Het winkelbestand mag slechts matig uitbreiden b. De winkels mogen slechts op de begane grond worden gevestigd. De bovenverdiepingen mogen uitsluitend worden gebruikt voor woningen. c. De langgerekte vorm van het centrum dient te worden gehandhaafd Voorts heeft de Raad vijf doelstel1ingen vastgesteld in volgorde van be langri jkheid 1. Bescherming van de omringende woonbuurten tegen hinder door verkeer veroorzaakt door liet winkelend publiek. 2. Handhaving van de bereikbaarheid van het centrum per auto. 3. Handhaving van de verhouding tussen het aantai parkeerplaatsen en de winkelvloeroppervlakte op het huidige peil (1975). 4. Het scheppen van betere wandelmogelijkheden door verbreding van de trottoirs 5. Parkeren zo dicht mogelijk bij de winkels. Uitgaande van deze doelstel1ingen, van het prioriteitenschema van de meerderheid alsraede van het afwijkend prioriteitenschema van een minderheid in de Raad, zijn drie schetsen vervaardigd, die in de tweede cycius van de inspraakprocedure ter discussie zijn gesteld. Amendementen op deze schetsen liebben geresulteerd in een drietal nieuwe schetsen. De insprekers spraken hun voorkeur uit voor een tweetal schetsen, die slechts op één punt van elkaar versohilden, te weten de verkeersafwikkeling voor het noordelijk deel van de Binnenweg (eenrichtings- resp. tweerichtingsverkeer Het eveneens door de insprekers opgestelde verslag van deze tweede cyeius is vervat in het rapport "Over de drempel" dat met enige aanbeveiingen eindigt. De insprekers gaven in meerderheid de voorkeur aan eenrichtingsverkeer op het noordelijk deel van de Binnenweg. Het rapport is aan de Raad voorgeiegd, die aan de hand daarvan in maart 1976 de uitgangspunten voor het bestemmingspian vaststelde. De Raad heeft niet alle aanbevelingen van het rapport overgenomen. Zo lieeft de Raad aanvankeiijk in tegensteî1ing tot de meerderheid van de insprekers, de voorkeur gegeven aan tweerichtingsverkeer voor het noordeiijk deel van de Binnenweg. In haar vergadering in januari 1979 heeft de Raad besioten aisnog de voorkeur van de insprekers te honoreren. Dit Raads- hesluit maakt het mogelijk maatregelen voor te stelien welke tot doel hebben de centrumfunctie verder te consolideren en te verbeteren. Dit besluit van de Raad met betrekking tot de keuze en de voorstellen van de insprekers vormt het basisgegeven voor het voorliggende bestemnüngsplan. In het pian zijn tevens de resuitaten verwerkt van de inspraakprocedure met betrekking tot de functie en inrichting van de openbare ruimte in de woongebieden De i nspraakprocedure dient te worden gerelateerd aan de doelstelling bescherming woonbuurten. Deze procedure is begin 1978 afgesloten.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 122