4a afd. 29 oktober 1981 117 - 89 - A. Het eentïyumgebied I. Economische activiteiten Uit het voorgaande is gebleken dat de groei van het centrum op matige wijze dient plaats te vinden. De menging van het wonen en winkelen wordt op prijs gesteld. Dit is verwoord in het uitgangspunt dat de bedrijfsruimten slechts op de begane grond dienen te worden gevestigd. De woonfunctie van de bovenliggende etages kan aldus gehandhaaid worden Het wonen in het centrum kan namelijk voor bepaalde bevolkingsgroepen zeer aantrekkelijk zijn. Met name voor alleenstaanden biedt het wonen nabij de centrale voorzieningen voordelen. Het uitgangspunt dat de bedrijfsruimten slechts op de begane grond mogen worden gevestigd, impliceert reeds een beperking van de toeneming van de bedrijfsvloeroppervlaktenEen andere beperking vormt de bestemming woondoeleinden op bepaalde gedeelten van de Binnenweg - Raadhuisstraathierop zal in het volgende nader worden ingegaan. Een belangrijk aspect dat evenwel niet in de lijst van uitgangspunten en doelstellingen is opgenomen, is de wens dat grootschalige winkel- vestigingen niet (tneer) in het centrum dienen te worden toegelaten. Het verkeersaantrekkende karakter van dergelijke vestigingen alsmede de grootschaligheid der gebouwen waarin deze bedrijven doorgaans zijn gevestigd, passen niet in het kleinschalige centrum van Ileemstede. Rekening houdend met het bovenstaande is op het gedeeltti van de Binnenweg - Raadhuisstraat waar thans bedrijven zijn gevestigd de bostemjning centrumvoorzieningen gelegd. Er is uitgegaan van de wenselijkheid om een sterke mate van flexibili- teit in het plan te verwerken. Inaners de plaats en de mate van toekomstige uitbreidingen van bestaande bedrijven en de plaats en de oinvang van nieuwe vestigingen zijn moeilijk voorspelhaarDie straat- gedeelten c.q. panden die door lmn ligging geschikt zijn bevonden voor de winkelfunctLe'hebben de bestenuning centrumvoorzieningen gekregen. De gronden met deze bestemniing mogen worden bebouwd en gebruikt ten dienste van bedrijfs- en woondoeleinden, Een bedrijf mag in principe echter slechts het begane grondgedeelte van een pand ten behoeve van bedrijfsdoeleinden gebruiken. Aan deze bestenuning is in principe de erfbestemming E4 gekoppeld. Voorzover de erven tot een bedrijfspand belioren mogen deze tot ten hoogste 75% van de oppervlakte worden bebouwd. De erven van woonhuizen op de gronden met de bestemming centrumvoorzieningen mogen ten hoogste voor 30% met een inaximum van 30 m2 worden bebouwdBij deze regeling dient uiteraard rekening te wordcn geliouden niet de belangen van de omwonenden (artikel 13 lid 4).

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 126