4e afd. 29 oktober 1981 117 - 92 - Voor de bestaande bedrijven geldt voorts, dat overlast die voortvloeit uit de bedrijvigheid in voldoende mate is te bestrijden door toepassing van de milieu wetgeving. Hoewel de drie garagebedrijven in het plangebied in categorie 2 zijn in te delen horen zij niet thuis in een centrumgebied dat reeds te kam- pen heeft met verkeersproblemen en waar het grondgebruik per definitie intensief is. De betreffende bedrijven zijn verkeersaantrekkend en nemen relatief grote ruimte in beslag. De bestaande garagebedrijven zijn dan ook op dezelfde manier bestemd als de bedrijven vallende in categorie 4. Gezien de centrale ligging die goede mogelijkheden biedt voor andere functies, is net betrekking tot de constructiewerkplaats op een binnen- plaats tussen de Julianalaan en de Berkenlaan een wijzigingsbevoegd- heid in het bestemmingsplan opgenomen. In verband met de te verwachten verkeersbewegingen van bewoners en be— zorgend verkeer alsmede de behoefte aan parkeerplaatsen strekt de wij- zigingsbevoegdheid zich eveneens uit tot het naastliggende perceel ka- dastraal bekend onder nr. 8431. Hierdoor kan voldoende ruimte geschapen worden voor geïntegreerde ontwikkelingen Op het terrein van de constructiewerkplaats kunnen functies worden on- dergebracht die meer affiniteit vertonen met het centrumgebeuren Een van de mogelijkheden is op het terrein nieuwbouw te projecteren waarin de woon- en winkelfuncties ondergebracht kunnen worden. In deze beslotenheid passen kleine winkeleenheden waarboven wooneenheden onder- gebracht kunnen worden. Het grondgebruik van heC naastliggende perceel kan worden geïntensiveerd met behoud van de overdekte parkeeraccomodatie voor de bewoners van de omringende woningen. Ten aanzien van de parkeermogelijkheden in het centrumgebied zoals ver- meld in de doelstelling "Farkeren zo dicht mogelijk bij de winkels" kan worden vermeld dat de beschikbare openbare ruimtes aan de Binnenweg/Raad huisstraat beperkingen zullen leggen op de realisering van deze doelstel ling. In de volgorde van belangrijkheid zoals deze door de Raad is vast- gesteld staat deze doelstelling op de laatste plaats. Er zijn thans plan nen in ontwikkeling waarin het meest optimale aantal parkeerplaatsen in het centrumgebiedmet inachtneming van de voorgaande doelstel1ingen, worden bestudeerd. Reeds thans kan worden gesteld dat een belangrijk deel van de parkeermogelijkheden niet op de Binnenweg/Raadhuisstraat kan worden gesitueerd. Deze aanvullende parkeerplaatsen zullen evenwel zoveel mogelijk binnen redelijke loopafstanden van het centrumgebied worden geprojecteerd.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 129