4e afd. 29 oktober 1981 117 2. Het wonen De bestemming centruravoorzieningen geeft voorts regels raet betrekking tot het wonen in het centrum. In principe dienen de bovenverdiepingen gebruikt te worden ten dienste van woondoeleinden. In de huidige situatie zijn evenwel de bovenverdiepingen van enige (bedrijfs-)panden reeds als bedrijfsruimte ingericht en als zodanig in gebruik. Dit gebruik mag worden gecontinueerdvoorzover dit plaatsvindt in die delen van het centrum, waar de economische activiteiten geconcentreerd zijn en waar het niet ten koste gaat van de architectonische danwel historische waarde van de betrokken panden. Op de kaart zijn de betreffende panden voorzien van de aanwijzing (A). Er zijn op de Binnenweg en in de Raadhuisstraat er.ige panden en straat- gedeelten uitsluitend gereserveerd voor de woonfunctie. De betreffende gronden liebben de bestemming woondoeleinden gekregen. In overleg met de Welstandscommissie en de Vereniging Oud Heerastede-Bennebroek zijn de daarvoor in aanmerking komende panden en straatgedeeIten aangewezen. Hierbij hebben de architectonische en eventueel historische waarden van de betreffende panden als leidraad gediend. De overweging hierbij is dat bij de ingebruikneraing van een pand als bedrijfspahd de architectonische waarde ervan vermindert of geiieel verloren gaat. Ook overwegingen van stedebouwkundige aard hebben een belangrijke rol gespeeld bij het leggen van de bestemming woondoeleindenDe ligging ten opzichte van het centrum, de ruimtelijke opbouw en de belevings- waarde van een straatgedeelte bepalen of een straatgedeelte al dan niet gescliikt is voor nieuwe winkelvestigingen. Zo is er ten aanzien van een aantal woningen een wijzigingsbevoegdheid gehanteerd. Zij hebben geen bijzondere architectonische danwel historische kenmerken, zij staan evenwel in een gedeelte van hct centrum, dat geschikt is voor de ontplooiing van economische activiteiten. In het noordelijk deel van de Binnenweg, aan de oostzijde tussen de ûosterlaan en de Spaarnziclitlaan zijn twee aaneengesloten bouwblokken gesitueerd. De panden Binnenweg nrs. 190 t/m 198 vormen een architectonische eenheid. De nrs. 182 t/m 188 zijn kleinschalige woningen met bescheiden achtertuinen. Teneinde de architectonische eenheid en de kleinschalig- heid te bewaren is voor deze blokken de bestemming woondoeleinden gekozen. Het in dit gedeelte gelegen parkeerterrein is ontstaan door de sloop van enige woningen. Deze ruimte zoy,beter ingericht en benut kunnen worden. Gedacht kan worden aan een terras waar hct winkelend publiek zich zou kunnen verpozen. Herstel van de oorspronkelijke functie verdient echter de voorkeur. De kavelafmetingen maken dat het terrein uitermate geschikt is voor kleinschalige woningbouw, met name voor de categorie kleine huishoudens. Het bestemmingsplan geeft de mogelijkheid op die plaats woningbouw te realiseren. In het oostelijk gedeelte tussen de Spaarnzichtlaan en de Cloosterlaan bevinden zich de woningen met de diepe voortuinen; de woonfunctie is om redenen van stedebouwkundige aard gehandhaafd.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 130