4e afd. 29 oktober 1981 117 - 95 - 4. De sfeer In het hiêrnavolgende komen zaken aan de orde waarvoor in het bestemmingsplan nauwelijks of geen juridisch bindende regelingen te treffen zijn. Volstaan wordt met de beschrijving van de nagestreefde situatie welke voor een belangrijk deel uit de wensen van de bewoners zijn afgeleid. Door enerzijds de reeds aanwezige positieve punten te handhaven en anderzijds verbeteringen aan te brengen in de minder sfeervolle gedeelten van het centrumgebied kan worden bewerkstelligd dat de aantrekkelijkheid van het centrum wordt vergroot. In het hiernavolgende wordt de nagestreefde situatie uiteengezet volgens de reeds eerder gehanteerde onderverdeling van de sfeer- bepalende elementen (zie blz. 9 e.v.). Ad a: De ruimtelijke opbouw De bestaande gebouwen hebben afzonderlijk geen bijzonder hoge architectonische waarde. Als totaal zijn zij echter te beschouwen als een waardevolle weergave van de ontstaans- geschiedenis van Heemstede. üe pluriformiteit van de bouwvorm en bouwstijlen, de verschillende bouwhoogten, de afwisselende gevelbreedten en het nagenoeg ontbreken van grootschaligheid dienen te worden behouden. Bestaande waardevolle bouwvormen dienen als uitgangspunt te worden genomen bij het opstellen van bouwplannen voor verbouwing en/of nieuwbouw. Nieuwe elementen dienen aan te sluiten op de bestaande ruimtelijke structuur van bebouwde en onbebouwae ruimten. Incidenteel kan de ruimtelijke opbouw door middel van nieuwbouw danwel verschuivingen van de voorgevelrooilijn worden verbeterd. In het smalle zuidelijk gedeelte van de Binnenweg, tussen de Zandvaartkade en de supermarkt is de oostelijke voorgevelrooi- lijn enigszins teruggelegd. Op deze wijze kan ter plaatse meer ruimte worden gecreëerd. Ter plaatse van het plein tegenover de supermarkt de Kijkgrijp is zoals beschreven op blz.20 de mogeiijkheid geboden het plein ruim- telijk te versterken. Ook de verbinding met de Blo.kersvaartweg aan de westzijde van de Binnenweg, via een gang naast nr. 167 kan functioneel en ruimtelijk meer betrokken worden op de centrum- activiteiten. Daartoe is op de aangrenzende gronden de bestemming centrumvoorzieningen gelegd. Ter plaatse van het parkeertejrein tegenover Albert Heijn in het noordelijk gedeelte van de Binnenweg is bouwmogelijkheid geschapen opdat de abrupte onderbreking van deze straatwand teniet kan worden gedaan. Tenslotte dient te worden vermeld dat de huidige ruimtelijke openheid aan weerszijden van het postkantoor bijdraagt tot de ruimtelijke verscheidenheid van het centrumgebiedDe bebouwings- grenzen zijn dan ook zodanîg gele.gd dat de huidige situatie gehandhaafd kan blijven.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 132