/ie afd. 29 oktober 1981 VASTSTELLING AFVALSTOFFENVERORDENING Heemstede, 6 oktober 1981. Aan de raad, In artikel 2 van de Afvalstoffenwet, in werking getreden op 1 oktober 1979, wordt aan de gemeenten opgedragen bij verordening regelen te stellen inzake het zich ontdoen van huishoudelijke afvalstoffen. Deze verordening dient in elk geval regelen te stellen voor het overdragen of ter inzameling aanbieden van deze afvalstoffen aan een daarbij aangewezen inzameldienst en voor 'net overdragen van de stoffen aan een ander of het achterlaten daarvan op een daartoe ter beschikking gestelde plaats. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft in samenwerking met een aan- tal instanties een model uitgegeven voor de in artikei 2 van de Afvalstof- fenwet bedoelde verordening. In dit model worden meer onderwerpen geregeld dan waarcoe de wet verplicht; het is in feite een model voor een brede af- valstoffenverordeningwaarbij ten dele wordt vooruitgelopen op toekomstige maatregelen ingevolge de wet. Wij achten het raadzaam dat een verordening wordt vastgesteld welke in hoofdzaak met de model-verordening van de VMG overeenstemt. Een ontwerp-verordening doen wij u hierbij toekomen, alsmede een uitvoerige toelichting hierop, waarnaar moge worden verwezen. Wij vestigen nog uw aandacht op de volgende punten. In de artikelen 4 en 5 zijn behalve rolemmers, vuilniszakken en containers ook bundels tuinafval, emballage en andere grove stoffen gencemd, zulks overeenkomstig het bepaaide in artikel 5 van de Bepalingen voor diensten van de gemeentereinigingvastgesteld bij besluit van 31 januari 1983, nr. 15b. Een wijziging van het systeem van ophalen van grof vuil en in sa- menhang daarmee ook van de bepaling inzake het aanbieden van bundels grcf vuil bij de wekelijkse inzameling is echter momenteel in studie. Titel IV stelt regels'ten aanzien van het inzamelen van huishoudelijke af- valstoffen door anderen dan de ingevolge artikei 2 aangewezen inzameldier.st. Het in deze titel opgenomen vergunningenstelsel is zonder noemenswaar^ige wijziging overgencmen uit de modelverordening van de VNG, behoudens de în deze model-verordening geopende mogelijkheid van een beroep op de gemeente- raad tegen een door ons college op grond van de vergunningsregeling gegeven -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 13