117 4e afd. 29 oktober 1981 In de overige gevallen zal van hinder niet of nauwelijks sprake zijn. Bovendien ligt het meer voor de hand om aan de bevoegdheid tot het stellen van nadere eisen te denken dan aan de bevoegdheid vrijstelling te verlenen, indien het erom gaat om een voor alle partijen optimale situering te verkrijgen. Voorzover de opmerking betrekking heeft op een uitbreiding binnen het bebouwingsvlak zij opgemerkt dat 'net voorkeur verdient alle bewoners dezelfde rechten te bieden. Indien een vrijstellingsbevoegdiieid wördt ingevoerd is het niet ondenkbeeldig dat in ruimtelijk identieke situaties uitsluitend en alleen ten gevolge van bezwaren van omwonenden verschi1lende beslissingen genomen worden, zodat bij achterwege blijven van bezwaren bepaalde bewoners bevoordeeld worden boven bewoners die getroffen worden door beslissingen waarbij gehoor gegeven is aan bezwaren van omwonenden. Uit oogpunt van evenredige rechtsbedeling dient deze laatste situatie vermeden te worden. Tot slot wordt opgemerkt dat het criterium voor het al dan niet verlenen van de vrijstelling door de Inspecteur niet wordt genoemd, evenmin als de mate waarin uitbreiding zou mogen plaatsvinden. Ten aanzien van het criterium zou zeker moeten gelden dat het stedebouwkunaig van aard is en niet mag liggen op het gebied dat door de bouwverordening wordt bestreken. Toetreding van licht en lucht en het voorkomen van overlast van afvoerkanalen kunnen bij voorbeeld nooit op basis van bestemmings- plannen worden geregeld. De jurisprudentie van de Kroon laat op dat punt aan duidelijkheid niets te wensen over. "Ten aanzien van de plankaart merk ik op3 dat deze aanvulling 'verdient met betrekking tot de maatvoering (diepte bouustroken e.d.) zoals omschreven in artikel 14 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening. Op eon groot aantal plaatsen is de maatvoering bepaald door de nu bestaande situatie. Waar hierover geen duidelijkheid bestaat is de plankaart aangevuld.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 143