29 oktober 1981 117 - 109 4e afd. 8. Inspeeteui' van de Volksgezondheid voor de Hygiëne van het Milieu in de provineie Noord-Holland Door deze instantie werd bij brief d.d. 7 februari 1980 als volgt gereageerd "Met betrekkina tot het bovenvermelde ontwer'p-bestenmingsplan deel ik het volgende mede. Tuep onderuerpen die uit een oogpunt van milieuhygiëne bij dit plan de nodige aandacht vragen zijn in de toelichting onvoldoende belicht te ueten: het verkeerslauaai in de huidige en toekomatige aituatie en de problematiek van enkeie bestaande ambachtelijke bedrijven. - Het verkeerslawaai Uit de nota "Normen met betrekking tot verkeershinder" en de "Geluid- hindemota", die ik van u bij brief van 25 april 1977nr. 2072/B afd. 4 mocht ontvangen, is enigssins af te leiden de emst van het verkeerslawaai. De Lanckhorstlaan, de Heemsteedue Dreef, Wipperplein de Carrplaan en de Raadhuisstraat vormen voor de woonbebouwing de belangrijkste bronnen van hinder. Het geluidniveau aan de gevel ligt hier (uitgaande van getuidmetingen verricht iti februari 1977 en berekeningen voor wat betreft de geluidniveaus in 1980) om en nabij 70 dB(ALeq dagwaarde. Gegevens ten aanzien van de geluidniveaus 's nachts (23.00 - 7.00 uur) ontbreken zodat een toets aan de crvtema in de Wet geluidhinder (Leq etmaalwaardein feite niet moyelijk is. De gemeente zal te zijner tijd in het kader van artikel 89 e.v. bij het opstellen van "een programma van maatregeten" de voningen getege aan genoemde drukke wegen in beschouwing nemen. Een geluidniveau binnenahuis van maximaat 45 dB(A) is dan een vereisteEen groot aantat womngen zal hier niet aan voldoen, waardoor ingrijpen in de verkeerscirculatie en/of isotatie te zijner tijd noodzakelijk zat worden Het vardient nrijns inziens aanbeveting deze geluidhinderproblematisk ook bij dit bestermringsplan (vooruitlopend op de Atgemer.e maatregel van bestuur) reeds te betrekken omdat: - de getuidhinderpi'obtematiek hier vrij emstig io. - op deze wijze het koppelen van thermische en akoestische isolatie van woningen (waarvoor aubsidie mogelijk is) wordt bevorderd. - hierdoor het optimaliseren van de verkeerscirculatie uit oogpunt van geluidhinder (waarvoor eveneens subsidie mogetijk is) kan wordcn bewerksteltigd. Voor de genoemde subsidieregelingen verwijs ik u verdcr naar het u toegezonden voorlopig Indicatief tleerjarenprograrrma Getuid. Wat het verkeerslawaai betreft zij bet volgende opgemerkt. De ge1uidhindernota die in de brief wordt genoemd heeft betrekking op een situatie waarin de Binnenweg/Raadhuisstraat veel verkeer heeft te verwerken: 1000 - 1250 mvt/h in de avondspits, hetgeen o.a. wordt veroorzaakt door een hoeveelheid doorgaand verkeer.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 146