4e afd. 29 oktober 1981 117 9. Hoofdingetiieuï—Direoteur van de Pvovindale Waterstaat van Noord- llo l land Door deze instantie werd bij brief d.d. 7 september 1979 als volgt gereageerd "Het ontwerp-bestemrringsplan "Binnenweg en omgevir.g" dat ik bij' uw bovenvermelde brief heb ontvangengeeft rrrij aanleiding tot het rnaken van d.e volgende opmerkingen. In de toelichting dient naar rnijn mening alsnog aandacht te worden besteed aan het openbaar vervoer. Iiet belang van de door en tangs het ptangebied voererrde stadsen streekbustijnen voor dat gebied en de benodigde ruimte voor de bushalteplaatsen, met name bij de voorgenomen herindeting van de Binnenweg en de Raadhuisatraat, zouden zeker moeten worden vermeld. Ook zou moeten worden aangegeven of bij die herindeting wordt uitgegacrn van de huidige tijnvoeringdan wet dat wijzigingen worden overwogen Ten aanzien van de door enlangs het plangebied voerende stads- en streelcbuslijnen kan worden opgemerkt dat bij het opstellen van 'net ontwerp-bestemmingsplan hiermede rekening is gehouden. De toelichting is op dit punt aangevuld. Bij de nadere detaillering zal met name met de toekomstige halte- plaatsen etc. bij het ontwerp van de inrichtingsvoorstellen stellig rekening worden gehouden. Het is prematuur thans in dit kader daarover gedetailleerde voorstellen te doen. Een in het atgemeen bij centrumgebieden voorkomend probleem is dat van de parkeergetegenheid op korte afstand van de voorzieningen. Dit probteem tigt in de noodzaak in een beperkte ruimte - in dit gevat de uit te wer-ken bestemming "gebied voor verkeeradoeleinden" ter ptaatee van de Binnenweg en de Raadhuisstr-aat een aantat tegenstrijdige doelsteltingen te verwezentijken. Weltiswaar wordt dit probleem in de toelichting gesignateerd doch optossingen worden niet aangegeven. Daardoor is onder meer niet duidelijk wat de motivering is voor het voorschrijven van een minimum aantat van 275 parkeerplaatsen in artiket 22, lid 2, sub e van de voorschriften; voorts btijkt niet of dat aantat binnen die besterming reatiseerbaar is. Het tijkt rrrij daarom gewenst in de toeïichting één en andor nader uit te werken, hatgeen rrrijns inziens het beat kan geachieden aan de hand van een aan de toetichting toe te voegen bijtage waarin de bestemming "gehied voor verkeersdoeleinden" atthans schetsmatig wordt uitgewerkt. Voorts zou rrrtjns inziens nog in de toelichtvng moeten worden vermetd wat de huidige parkeercapaciteit van de Binnerrweg en de Raadhuisstraat is en wat die van het aan de Bleker8Vuartweg te realiseren parkeerterrein zat zijn. - 112 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 149