116 beschikking. Wij stellen u voor, die mugelijkheid niet over te nemen in onze gemeentelijke afvalstoffenverordening. Immers sedert haar inwerking- treding per 1 juli 1976 bestaat er een algemene administratiefrechtelijke rechtsgang voor hen die zich door een beschikking bezwaard voelen en die is neergelegd in de Wet administratieve rechtspraak overheidsbeschikkingen (a.r.o.b.). Uw raad heeft met het oog op de uitvoering van deze wet bij besluit van 31 augustus 1977 vastgesteld de verordening inzake de behande- ling bezwaarschriften. Derhalve lijkt het ons uit een oogpunt van uniforme- ring van adrninistratiefrechtelijke bezwaar- en beroepsprocedures ongewenst, om naast de normale a.r.o.b.-weg, een afzonderlijkedaarvan afwijkende be- roepsprocedure te introduceren. Opgemerkt moet. worden, dat wanneer niets ter zake is opgenomen in de veror- dening, van recnswege de wet a.r.o.b. gsldt alsmede de genoemde verordening inzake de behandeling bezwaarschriften Voorts biedt ce wet a.r.o.b. uiteraard ook derden de mogelijkheid bezwaar te maken tegen een beschikking van ons college, indien zij door die beschik- king rechtstreeks in hun belangen zijn getroffen. Bij de inwerkingtreding van de Afvalstoffenverorderiing kunnen de artikelen 23, 120 en 121 van do Algemene Plaatselijke Verordening vervallen, omdat hetgeen daarin wordt bepaald dan gedekt zal worden door de artikelen 21,3, e.v. en 37 van de nieuwe verordening. Enkele andere artikelen van de A.P.V. (b.v. artikel 154) zullen te zijner tijd aangepast moeten worden. Een voorstel tot wijziging van de Bepalingen voor diensten van de gemeen- tereiniging, waarvan de artikelen 1 tot en met 7 kur.nen vervallen, zal u afzonderlijk worden aangeboden. Wij stellen u voor eer, besluit te r.emen overeenkomstig bijgevoegd ontwerp. Burgemeester-en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den 'Bosch. 4e afd. 29 oktober 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 14