117 - 113 - 4e afd. 29 oktober 1931 De huidige parkeercapaciteit van de Binnenweg en de Raadhuisstraat exclusief de zijstraten bedraagt thans 225. Een van de doelstel1ingen die door de Raad is aangenomen luidt: handhaving van de verhouding tussen het aantal parkeerplaatsen en de winkelvloeroppervlakte op het peil van 1975. Alhoewel de ruimtelijke capaciteit van de Binnenweg en de Raadhuisstraat beperkt is kan redelijkerwijs worden verwacht dat herinrichting van beide straten tot meer parkeeraccommodatie zal leiden. Deze toename is veiligheidshalve op 50 parkeerplaatsen gesteld. Aan de Blekersvaartweg is thans een voorlopig parkeerterrein aanwezig. Verwacht wordt dat hier in de toekomst ca. 125 parkeerplaatsen beschikbaar zullen zijn voor centrumbezoekers Over de uitwerkingen zullen in de naaste toekomst inspraakbijeenkomsten worden georganiseerdHet is dan ook voorbarig om nu hierop vooruit- lopend een schets van de mogelijke uitwerking in het onderhavige plan op te nemen. "Het 18 rrrij niet duidelijk Uat op bladzijde 23 van de toelichting (16e vegel van onder) bedoeld uordt met "het plein aan de oostzijde (moet zijn "uestzijde") van de Binnenueg", aangezien tert plaatee op de plankaart geen plein ie aangegeven. In de beschrijving van de beslaande toestand (bladzijde 9) zou rrrijns inziena volledigheidahalve moeten uorden vermeld dat de gang naaat nr. 167 toegang geeft tot een blokje van vier naar achteren gelegen woon- huizen (huianra. 169-175). Een en ander houdt verband met het op bladzijde 20 (rrridden) vermalde inzake de te realiseren voetgangers- verbinding tuaaen de Binnemieg en het ontworpen parkeerterrein aan de Blekeravaartueg Om verwarring te voorkomen is de redactie op blz. 23 gewijzigd. De suggestie van de gang naast Binnenweg 167 in de toelichting te vermelden is opgevolgd. "Overigena heb ik rrrij nog afgevraagd waarom op de plankaart ter plaatae van de Zandvaartbrug de bestemming "uater" is aangegeven in plaats van de bcsterrrrring "gebied voor verkeersdoeleinden" De bestemming "gebied voor verkeersdoeleinden" is als uit te werken bestemming opgenomen, omdat met betrekking tot de indeling van de Raadhuisstraat - Binnenweg nog een aantal onzekerheden bestaan. Deze onzekerheid bestaat niet ten aanzien van de Zandvaartbrug, zodat deze bestemd is als water. Xndien deze brug als uit te werken bestemming was opgenomen, zou zij uiteindelijk ook als water bestemd worden, behoudens in geval van demping van de Zandvaart ter plaatse. Dit is niet de bedoeling. De bestemmingsomschrijving van de bestemming water staat deze brug toe.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 150