117 - 121 - 4e afd. 29 oktober 1981 16. Noord-Zuid Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. Deze instantie reageerd&'bij brief van 15 oktober 1979 als volgt: Naav aanleidintj van heb geuitte voormemen om op de Binnenueg eenriahtings- vei'kcei' te doen gelden uordt opgemerkt dat hierdoor de Binnenueg niet meer bereikbaar zal zijn voor de bussen. Deze instantie verzoekt om zodanige aanpassing van het bestemmingsplan dat het busverkeer over het deel van de Binnenueg tussen de Koediefslaan en Julianalaan in tuee riohtingen mogelijk blijft. Voor het noordelijk deel van de Binnenweg zal de effeatieve wegbroedte dan 7.00 m moeten bedragcn teruijl voor het zuidelijk deel van de B-wegRaadhuisstraat en vooi' de Julianalaan - plein- en rijbaanbreedte van minimum 6.00 m - aangehouden dient te worden. De genoemde gedeelten van de Binnenweg hebben de uit te werken bestemming "Gebied voor verkeersdoeleinden". Hiermee is nog niets vastgelegd over één- of tweerichtingsverkeer aangezien dit een zaak is van de inrichting. In de plannen die momenteel worden gemaakt m.b.t. deze inrichting is echter, conform een raadsbesluit van januari 1979 wel sprake van eenrichtingsverkeer, nl. van zuid naar noord. In verband met de bedoeling om de Binnenweg/Raadhuisstraat een inrichting te geven, die meer is afgestemd op de (verblijfs)functie van deze straat ten behoeve van de aanliggende winkels, is het niet mogelijk de bus in twee richtingen toe te laten. Wanneer dit wel zou gebeuren dan zou dit nl. ten koste gaan van de ruimte voor het fietsverkeer, van de voetganger en de te parkeren auto's, welke toch al beperkt is. Het is daarom niet denkbaar om de bus wël in de richting noord-zuid toe te laten. In dat geval zou nl. een extra wegbreedte nodig zijn die weinig effectief zou worden benut en die bovendien niet in overeenstemming is met de functie die het openbaar vervoer in het centrumbezoek vervult. Uit de in november 1973 gehouden huishoudensenquête is nl. gebleken dat slechts 0,6% van de bezoekers bij centrumbezoek gebruik maakt van de bus. Het is daaroin o.i. aanvaardbaar om de bus in ieder geval in de noord- zuidrichting niet via de Binnenweg/Raadhuisstraat maar via de Heemsteedse Dreet" te laten rijden. Een loopafstand van 200 m van een halte bij het Julianaplein naar de Binnnenweg achten wij allesgins acceptabel. Of de bussen in de zuid-noord-richting wél via de Binnenweg/Raadhuisstraat zullen blijven rijden is een zaak die aan de orde zal komen bij de in- richting. Ook hierbij zal de dimensionering van de verschillende wegen nader worden bepaald.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 158