116 Artikel 8. 1. De houder van een rolemmer dient ervoor te zorgen dat deze zo spoedig mogelijk na lediging door de inzameldienst, doch uiterlijk op het eind van een krachtens artikel 3, eerste iid, vastgestelde inzameldag, van de weg is verwijderd. 2. De aanbieder van huishoudeiijke afvaistoffen is verplicht om het aange- bodene, indien dit om welke reden dan ook niet op de krachtens artikel 3 eerste lid, vastgestelde inzameldag door de inzameldienst is afgevoerd, uiterlijk op het eind van die dag van de weg te verwijderen. Artikel 9. 1. Burgemeester en wethouders kunnen bepaien dat huishoudeüjke afvalstof- fen bij door hen aan te wijzen percelen in containers die voldoen aan de eisen zoals bedoeld in artikel 4, onder a, dienen te worden overgedrageri of ter inzameling aangeboden. 2. Het overdragen of het aanbieden van huishoudeiijke afvalstoffen dient in goed gesloten containers en ordelijk te geschieden door plaatsing daar- van op een krachtens artikel 3, eerste lid, vastgestelde inzameldag op het trottoir, zo dicht mogeiijk bij de rijweg, of, indien geen trottoir aanwezig is, onmiddellijk naast de rijbaan. Artikel 10. 1. De houder van een container dient ervoor zorg te dragen dat de container zo spoedig mogelijk na lediging door de inzameldienst, doch uiteriijk op het eind van een krachtens artikel 3, eerste lid, vastgestelde inzamel- dag van de weg is verwijderd. 2. Het bepaaide in artikei 8, tweede iid, is van overeenkomstige toepassing Artikel 11 Burgemeester en wethouders kunnen regels stelien over het in bijzondere ge- vallen op afroep overdragen of ter inzameling aanbieden van huishoudeiijke afvalstoffen aan de inzameldienst. Artikel 12. Het is, in afwijking van het in de vorige paragrafen van dit hoofdstuk be- paaide, verboden nader door burgemeester en wethouders aan te wijzen cate- gorieën van huishoudelijke afvalstoffenanders dan afzonderlijkover te dragen of aan te bieden aan de inzameldienst of achter te laten op een daartoe ter beschikking gestelde plaats. Artikel 13. 1. Burgemeester en wethouders kunnen regels stelien omtrent de dagen, tij- den, wijzen en plaatsen waarop de krachtens artikel 12 aangewezen cate- -5- 4e afd. 29 oktober 1981 Het overdragen of het aanb-ieden vn containevs Paragraaf 3. Het in bijzondere gevallen overdvagen of ter inzameling aanbieden van huis- houde'Lijke afvalstoffen. Paragraaf 4. Het zieh afzonderlijk ontdoen van bijzondere eategorieën van huishoudelijke afvalstoffen.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 17