2e afd. 29 oktober 1981 2E WIJZIGING LEGESVERORDENING 120 Heemstede, 29 september 1981. Aan de raad, Bij uw besluit van 30 oktober 1980, nr. 114, zijn in het algemeen de tarieven met het toegestane percentage verhoogd. Blijkens de circulaire van de staatssecretaris van binnenlandse zaken d.d. 15 juli 1981 mogen de overheidstarieven voor 1982 met maximaal 4» stijgen. Om de stijging van de kosten enigszins te kunnen ccmpenseren achten wij het noodzakelijk dat tot deze maximale verhoging wordt beslo- ten. Jn afwijking van bovenstaand percentage stellen wij u voor, in de periode 1 april tot 1 september, de leges voor de afgifte of verlenging van paspoorten of toeristenkaarten met 10,-- respektievelijk met f 5, extra te verhogen. Momenteel neemt in voornoemde periode de afgiften van reisdocumenten een te groot deel van de beschikbare mankracht in beslag. Door het invoeren van een extra verhoging voor deze periode denken wij tot een betere spreiding van afgiften te kunnen komen, waardoor het aan- trekken van extra personeel kan worden beperkt. Oin dit doei ce bereiken zullen de inwoners van deze wijziging d.m.v. publikaties en/of adverten- ties op de hoogte gebracht worden. Bovendien lijkt het ons gewenst extra kosten in rekening te brengen voor het in behandeling nemen van- een spoed- aanvrage tot verkrijging of verlenging van een reisdocument. Een spoedbe- handeling brengt veel extra werk met zich mede. Voorgesteld wordt hiervoor f 5,-- in rekening te brengen. Volgens de richtlijnen van het ministerie is het gewenst in het geheie land voor de "pas 65" een uniform bedrag in rekening te brengen. In de richtlijnen wordt een bedrag van f 6,50 wense- lijk geacht. Het tarief in Heemstede bedraagt momenteel /7,25. Wij stellen u voor het bedrag te verlagen tot 6,50. Tevens willen wij nu van de gelegenheid gebruik maken voor een herstruk- turering van de tarieven voor de huwelijksvoltrekkingen In de huidige verordening zijn eenheidstarieven opgenomen voor huwelijks- voltrekkingen in de ochtend en middag. Hierdoor zijn er op bepaalde dagen pieken ontstaan in het aantal te sluiten huwelijken. Dit brengt op die da- gen een te zware belasting met zich mede voor de personeelsbezetting op de -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 187