2e afd. 29 oktober 1981 123 EXTRA ENERGIEBESPARENDE MAATREGELEN BOUW MULTIFUNKTIONEEL SPORTKOMPLEX SPORTPARKLAAN Heemstede, 6 oktober 1981. Aan de raad, Bij besluit van uw raad van 25 juni 1981, nr. 79, heeft u ingestemd met de bouw van een multifunktioneel sportkomplex aan de Sportparklaan. Te- vens heeft u ons gemachtigd de ingediende bouwplannen, onder begeleiding van het Bouwcentrum, te laten bijsturen. Thans kunnen wij u mededelen dat de plannen in voldoende mate zijn bijge- stuurd. Binnen het door uw raad beschikbaar gestelde budget is het kwali- teitsniveau zeker gesteld dan wel verbeterd. Voorts heeft het Bouwcentrum in haar einarapport een aantal extra energie- besparende voorzieningen voorgesteld. Deze houden in het isoleren van de bassinwanden tegen kruipruimten, het afdekken van de binnenbassins en het afdekken van het buitenbad. Het isoleren van de bassinwanden tegen natte grond is reeds in de plannen opgenomen. Berekeningen wijzen uit dat de kosten van de voorstellen. van het Bouwcen- trum terugverdienc worden binnen een termijn van 5 jaar. Deze termijn is vastgelegd in het rapport van uitgangspunten voor dit sportkomplex. Daarnaast is door het Bouwcentrum nog een aantal andere energiebesparen- de voorzieningen beoordeeld. Deze zijn niet voorgesteld omdat of de te- rugverdientijd te lang was of de geleverde informatie onvoldoende zeker- heid bood oin de terugverdientijd juist in te schatten. Met dit laatste wordt bedoeld de mogelijkheid om total energy in te bouwen. Na overleg met de gemeentelijke beleidsgroep "energiebesparing" zijn wij echter van oordeel dat alles in werking moet worden gesteld om het ener- gieverbruik zoveel mogelijk te beperken. Om te kunnen beoordelen of total energy een haalbare voorziening is, zal deze mogelijkheid diepgaand onder- zocht moeten v/orden. Kompleetbouw b.v. is bereid met behulp van een ex- tern deskundige dit onderzoek te verrichten. Dit onderzoek zal begeleid worden door het Bouwcentrum. De kosten van onderzoek en begeleiding bedragen f 44.095,--. Voor de onder- zoekkosten is een rijkssubsidie aangevraagd. Dit zal maximaal f 5.000,—

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 217