2e afd. 29 oktober 1981 126 a,b worden. Ziet men na 10 jaar af van verlenging van het recht tot begraven dan betekent dit dat er 10 jaar een grafruimte in beslag genomen wordt waarvoor geen rechten betaald zijn. Om deze situatie te voorkomen stellen wij u voor de verordening zodanig te wijzigen dat bij begraving in een huurgraf het recht de eerste maai voor een geldigheidsduur van 20 jaar voldaan moet worden. Nadat de gel- digheidsduur van 20 jaar is verstreken, is verlenging voor een periode van 10 jaar mogelijk. Ooor het invoeren van het tarief van afkoop voor 20 jaar is de laatst begravende er zeker van dat het graf 20 jaar in stand blijft. Na deze 20 jaar is verlenging met steeds een periode van 10 jaar mogelijk. Het wel of niet verlengen van het huurrecht is een zaak voor de nabestaanden. Wordt er niet rneer verlengd dan komt het graf terug aan de gemeente. Thans bestaat de mogelijkheid om een graf voor 75 jaar te hurën. Als ar- gument voor het verhuren voor een periode van 75 jaar kan worden aange- voerd dat diegenen die het recht afkopen de nabestaanden niet met de huur- lasten van een graf willen opzadelen. De onderhoudsrechten voor de op het graf aanwezige ornamenten dienen echter wei jaarlijks voldaan te worden. Afkoop is hiervoor niet mogelijk. Bij niet betaling worden deze ornamenten verwijderd. Bovendien vergt het in de praktijk veel tijd om, na een zo lan ge periode, de rechthebbende op het graf te vinden. Met het oog op het bovenstaande lijkt het ons ongewenst om de huidige huur termijn van 75 jaar te handhaven. Het is bij een dergelijke termijn niet mogelijk de huur aan te passen aan de kostenontwikkeling c.q. inflatie. Door het laten vervallen van de huurperiode voor 75 jaar blijft toch de mogelijkheid bestaan om voor een onbeperkt aantal jaren de rechten voor een graf te huren door steeds na een periode van 10 jaar de rechten op- nieuw te verlengen. Tevens stellen wij u voor bij deze wijziging een gro- tere differentiatie in de tarieven aan te brengen, dit overeenkomstig het advies van de werkgroep heroverweging. De huidige verordening kent een tarief met een verhoging voor begravin- gen op werkdagen na 14.00 uur en op Zaterdag na 12.30 uur. Gezien de extra kosten die het begraven op zaterdag met zich mede brengt zijn wij van mening dat voor begravingen op zaterdag een hoger tarief berekend kan worden. Het huidige tarief bedraagt f 498,90 een verho- ging met f 166,05 voor een begraving na 12.30 uur. Voorgesteld wordt het tarief voor begraving op zaterdag te bepalen op f 750,--.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 226