GEWIJZIGD EXEMPLAAR 2e afd. 29 oktober lyöl 128 VERNIEUWING STATUTEN WONINGBOUWVERENIGING "DE HAEMSTEDE" Heemstede, 12 oktober 1981. Aan de raad, Bij uw besluit van 27 mei 1948, nr. 62, is besloten de statuten van de in 1919 opgerichte woningbouwvereniging "De Haemstede" goed te keuren. Tevens is op deze statuten op 4 augustus 1948 de Koninklijke goedkeuring verkregen en is de reeds bestaande toelating van de vereniging als ver- eniging, uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam, gehandhaafd. De goedkeuringstermijn verstreek op 31 december 1977. Om de vereniging niet te ontbinden is door het bestuur van de woningbouwvereniging duur- verlenging aangevraagd bij de minister van justitie en is tevens tot al- gehele vernieuwing van de statuten besloten. De aangevraagde duurverlen- ging is door de minister van justitie voor onbepaalde tijd verleend. Bij het ontwerp van de vernieuwde statuten is rekening gehouden met de per 1 mei 1977 in werking getreden "spelregels woningcorporaties" In deze spelregels zijn o.a. richtlijnen gegeven met betrekking tot het democratisch funktioneren van een woningcorporatie. In de ontwerp-statuten is hieraan aandacht geschonken bij de volgende artikelen. Artikel 3: Leden van de vereniging kunnen zijn natuurlijke personen die de meerderjarige leeftijd hebben bereikt en woonachtiq zijn in de gemeente Heemstede. (Alle huurders kunnen dus lid vari de vereniging worden). Artikel 11: Lid f.: Slechts leden van de vereniging kunnen tot bestuurs- lid worden benoemd. Artikel 26: Regelt de bewonersparticipatie. De ontwerp-statuten zijn behandeld in de comiriissie voor ruimtelijke or- dening en volkshuisvesting. Na overleg met de woningbouwvereniging zijn een aantal geadviseerde wijzigingen van deze commissie in de statuten op- genomen. Ingevolge het bepaalde in artikel 33 van de thans geldende sta- tuten is het besluit tot wijziging of aanvulling van de statuten onder- worpen aan de goedkeuring van de raad.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 235