BIJLAGE I. STATUTEN VAN DE WONINGBOUMVERENIGING "DE HAEMSTEDE" Naam, zetel en duur van de vereniging. Artikel 1. De vereniging is genaamd: Woningbouwvereniging "de Haemstede" en is gevestigd te Heemstede. Zij is opgericht op 19 mei 1919 en aanvar.ke- lijk aangegaan voor beperkte duur. Bij beschikking van de staatssecre- taris van justitie van 9 juni 1978 nr. ver. 31.506 is de duur voor on- bepaaide tijd verlengd. Doel en middelen. Artikel 2. De vereniging stelt zich ten doel uitsluitend in het belang van de volks- huisvesting werkzaam te zijn in de gemeente Heemstede. Zij tracht dit doelmet gebruikmaking van alle wettige middelen, te bereiken door: - het stichten en in stand houden van huurwoningen van goede kwaliteit; - het verwerven van voor bebouwing geschikte gronden; - het verwerven, aanpassen en verbouwen van bestaande panden; - het verhuren van woningen en garages; - het bevorderen van een goed en aan de eisen des tijds beantwoordende woonomgeving; - het bevorderen van een sociaal rechtvaardig toewijzings- en verhuurbe- leid; - het optimaiiseren van de relaties met de bewoners-huurders - het samenwerken met andere organisaties die direkt of indirekt betrok- ken zijn bij de volkshuisvesting; - en voorts alle andere aktiviteiten weike de doelsteHing van de veren1'- ging kunnen bevorderen. Leden van de vereniging kunnen zijn natuurlijke personen die de meerder- jarige leeftijd hebben bereikt en woonachtig zijn in de gemeente Heemstede. Artikei 4. Het 1idmaatschap moet schriftelijk worden aangevraagd bij het bestuur. Dit beslist over al dan niet toelating. Bij niet-toelating tot lid heeft be- trokkene recht op beroep op de algemene vergadering. Dit beroep dient be- trokkene binnen een maand na ontvangst van de kennisgeving van het bestuur bij de algemene vergadering aanhangig te maken. Artikel 5. Bij toetreding ontvangt een lid een bewijs van lidmaatschap, alsmede een exemplaar van statuten en huishoudelijk reglement. Artikel 6. De leden betalen een door de algemene vergadering vast te stellen contri- butie, die jaarlijks wordt vastgesteld. De wijze van betaling wordt r.ader bij huishoudelijk reglement geregeld. 2e afd. 29 oktober 1981 128 Li dmaatschap. Artikel 3.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 237