128 c. Aan elke voordracht kan het bindende karakter worden ontnomen door een besluit van de algemene vergadering, mits dat wordt genomen met tenminste twee/derde van de uitgebrachte stemmen. d. Is geen voordracht opgemaakt, of besluit de algemene vergadering over- eenkomstig het voorgaande de opgemaakte voordracht(en) het bindende karakter te ontnemen dan is de algemene vergadering vrij in de keus. e. Is er meer dan één voordracht dan geschiedt de benoeming uit die vcor- drachten f. Slechts leden van de vereniging kunnen tot bestuurslid worden benoemd. Niet verkiesbaar zijn degenen die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt. Evenmin kan tot lid van het bestuur worden benoemd: - het lid dat in dienst is van de vereniging; - het lid dat aan een lid van het bestuur in de eerste of tweede graad verwant is. g. Indien het aantal bestuursleden beneden vijf is gedaald blijft het be- stuur bevoegd. Het is echter verplicht zo spoedig mogelijk een algemene ledenvergadering te beleggen, waarin de voorziening in de open plaats of plaatsen aan de orde komt. Artikel 12. a. Elk bestuurslid kan te allen tijde door de algemene vergadering worden geschorst of ontslagen. Een schorsing die niet binner, drie maanden ge- i volgd wordt door een besluit tot ontslag, eindigt door verloop van die termijn. Over een voorstel tot ontslag van een bestuurslid kan niet wor- den beraadslaagd of besloten dan nadat in een vergadering, tenminste 14 dagen tevoren gehouden, is besloten te verklaren dat het betrokken bestuurslid het vertrouwen van de algemene vergadering niet meer be- zit. Het voorstel tot het verlenen van ontslag moet met redenen zijn omkleed, schriftelijk worden ingediend en tenminste acht dagen vödr de vergadering aan de algemene vergadering worden bezorgd. Het oproe- pingsbriefje voor die vergadering vermeldt het voorstelhet wordt ten- minste tweemaal vierentwintig uren vôör het houden van de vergadering aan de leden van de algemene vergadering bezorgd. b. Elk bestuurslid treedt uiterlijk 3 jaar na zijn benoeming af volgens een door het bestuur op te maken rooster van aftreden. Aftredende be- stuursleden zijn terstond herkiesbaar. Bestuursleden die dan inmiddels de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt zijn in bijzor.dere gevallen her- kiesbaar indien de algemene ledenvergadering hiertoe met 2/3 meerder- heid der stemmen beslist. Wie in een tussentijdse vakature wordt bencemd, neemt op het rooster van aftreden de plaats van zijn voorganger in. c. Behoudens ontslag door de algemene vergadering eindigt het bestuurslid- maatschap voorts: - door het eindigen van het lidmaatschap van de verenigirig; - door bedanken; - door overlijden van het bestuurslid. Artikel 13. a. Het bestuur wijst uit zijn midden een voorzitter, een secretaris en een penningmeester aan, alsmede een vervanger voor elk van hen. Voorzitter, secretaris en penningmeester, of bij hun afwezigheid hun vervangers, vormen het dagelijks bestuur. Een bestuurslid kan slechts één bestuurs- funktie vsrvullen. -5- 2e afd. 29 oktober 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 239