128 b. Het dagelijks bestuur bereidt de bestuursvergaaeringen voor, voert de besluiten van de bestuursvergaderingen uit,en kan voorts door het bestuur met met name te noemen taken worden belast. c. Van het behandelde in elke vergadering van zowel bestuur als dagelijks bestuur worden door de secretaris notulen gemaakt, die door het be- stuur c.q. dagelijks bestuur worden vastgesteid en door voorzitter en secretaris worden ondertekend. d. Bij huishoudelijk reglement kunnen nadere regels met betrekking tot de vergaderingen en de besluitvorming door het bestuur en het dagelijks bestuur worden gegeven. Artikel 14. Het bestuur kan personeel benoemen en ontslaan. Het bestuur stelt in- strukties vast voor het personeel en bepaalt de salarissen. Het neemt daar bij de cao voor personeel in dienst van woningcorporaties in acht. In bepaalde door het bestuur te oordelen gevallen kunnen één of mêer perso neelsleden worden uitgenodigd een bestuursvergadering bij te wonen. Artikel 15. a. Het bestuur is met inachtreming van de terzake geldende bepalingen van de statuten belast met het besturen van de vereniging. b* Het bestuur is, mits met goedkeuring van de algemene vergadering, be- voegd tot het sluiten van overeenkomsten tot het kopen, vervreemden of bezwaren van registergoederenhet sluiten van overeenkomsten waarbij ae vereniging zich als borg of hoofdelijke medeschuldenaar verbindt, zich voor een derde sterk maakt of zich tot zekerheidsstelling voor een schuid van een derde verbindt. c. Het bestuur behoeft goedkeuring van de algemene vergaderinq voor be- sluiten tot: - het aangaan van geldleningen - het aanvaarden of verwerpen van erfstellingen of legaten; - erfstellingen kunnen slechts worden aanvaard onder het voorrecht van boedelbesclirijving; - het aanvaarden van schenkingen. d. Onverminderd net bepaalde in lid b behoeft een besluit tot het verwer- ven van onroerende goederen zonder geldelijke steun van de overheid, alsmede tot het vervreemden of het bezwaren van haar onrcerende goede- ren de voorafgaande toestemming van burgemeester en wethouders van de gemeente waarin de goederen zijn gelegen. e. Het bestuur is bevoegd voor de vereniging bij wijziging of aanvulling van de statuten de toestemming van de minister belast met de zorg voor de volKshuisvesting te vragen. f. De vereniging wordt in en buiten rechte vertegenwoordigd door: - hetzij de voorzitter en de secretaris tezarnen; - hetzij twee andere bestuursleden. Artikel 13. a. Het bestuur is bevoegd: commissies samen te stellen die het bestuur van advies dienen op be- paalde onderdelen van zijn taak; - de dagelijkse leiding op te dragen aan één of meer funktionarissen. b. De algemene vergadering benoemt jaarlijks een commissie van tenminstê twee personen, die geen deel mogen uitmaken van het bestuur. De com- -6- 2e afd. 29 oktober 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 240