128 missie onderzoekt eventueel rekening houdend met het verslag van de contrôledeskundige de rekening en verantwoording van het bestuur en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar bevindingen uit. Artikel 17. Bestuurders en andere personen die deel uitmaken van organen van de ver- eniging mogen uit hoofde van hun funktie geen geldelijk voordeel genieten, behoudens een redelijke vergoeding voor hat bijwonen van vergaderingen. Voor werkzaamheden door her; voor de vereniging verricht, of voor diensten die zij aan de vereniging hebben bewezen, mag aan hen niet meer dan een redelijke honorering worden gegeven. Ket bestuurders en met personen aan wie in de statuten het toezicht op het bestuur is opgedragen mag geen ar- beidsovereenkomst worden aangegaan als bedoeid in artikel 1637a van het Burgerlijk Wetboek. Financiële jaarstukken. Artikel 18. a. Het verenigingsjaar loopt van één januari tot en met éénendertig cecem- ber b. Op uiterlijk 30 september van ieder jaar legt het bestuur aan de algeme- ne vergadering zijn begroting voor het daarop voigende jaar vcor. Ce al- gemene vergadering stelt de begroting vast op een speciaal daartoe bij- 1 een geroepen vergadering. c. Het bestuur is bevoegd alle uitgaven te verrichten die op de vastgest.eldel begrot.ing voorkomen. Voor overschrijding van de begroting dient de alge- mene vergadering goedkeuring te verienen. d. Het bestuur zorgi: vcor een zodanige administratieve organisatie dat kan worden voldaan aan de eisen van doelmatig beheer alsmede dat alle maatre- gelen worden getroffen voor een goede werking van de interne contrôle, de periodieke constatering van de onderscheider.e vermogensbestanddelen daaronder begrepen, gericht op de volledigheid en de juistheid var, de ad-1 ministratieve verantwoording en de getrouwheid van de jaarrekening. Het bestuur neemt daarbij de regels in acht zoals die door de minister belast met de zorg voor de volkshuisvesting worden vastgesteld. e. Het bestuur doet zijn jaarrekening controleren door een contrôle-deskun- dige die van de contrôle een verslag opmaakt. Het bestuur geeft de des- kundige de daartoe strekkende opdracht eerst nadat van burgemeester en wethouders van de geineente viaar de veremging gevestigd is instemming met de keuze van de deskundige is verkregen. f. Binnen 5 maanden na afioop van het verenigingsjaar brengt het bestuur op een algemene vergadering zijn beredeneerd jaarverslag uit en doet, onder overlegging van een balans en een staat vari baten en lasten, reke- ning en verantwoordir.g over zijn in het afgelopen jaar gevoerde beieid. Tevens wordt het verslag als bedoeld in lid e aan de algemene vergade- ring voorgelecd. De algemene vergadering kan de termijn van 5 maanden desgewenst verierigen. g. Het bestuur zendt jaariijks binnen een maand na de vaststeiling door de aigemene vergadering een beredeneerd verslag van zijn werkzaamhedeneen jaarrekening alsmede het versiag van de deskundige ais bedoeld in iid e aan: - burgemeester en wethouders van de gemeente waar de verer.iging geves- tigd is; - de minister belast met de zorg voor de volkshuisvesting. 7 2e afd. 29 oktober 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 241