2e afd. 129 Heemstede, 6 oktober 1981. Aan de raad, Bij de uitbreiding in 1973 werd het niet noodzakelijk geacht het raadhuis te voorzien van een beveiiigingssysteem tegen inbraak en brand, omdat het gebouw geen bijzondere risico's kende. Na enkele geslaagde pogingen tot inbraak in dit gebouw en andere overheidsgebouwen in den lande heeft uw raad op 26 januari 1978 besloten een inbraakbeveiligingsinstallatie aari te leggen. De afgelopen jaren heeft men verschillende pogingen ondernomen in het raadhuis brand te stichten. De schade is tot nu toe beperkt gebleven tot 2.000,— wat gedeelteiijk is vergoed door de verzekeringsmaat- schappij. Mocht in de toekomst in de bestaande situatie een brand uitbre- ken, die van een grotere omvang zai zijn, dan zijn de schade en de gevolgen voor de administratie niet te overzien. Wij brengen u slechts in herinne- ring de brand in het raadhuis Bennebroek. Met het oog op de gevolgen zal een begin van een brand in het raadhuis snel ontdekt moeten worden, zodat de schade aan gebouw, inboedel en administratie kan worden beperkt. Gezien voornoemde pogingen, waardoor gesproken kan worden van een verhoogd risiko, zijn wij van mening dat tot aanleg van een brandmeldinstallatie in het raad huis over moet worden gegaan. t Onze verzekeringsmaatschappij heeft bij haar inspektie van de gemeentelijke gebouwen erop aangedrongendat in het cultureel centrum "Het Oude Slot ook een brandbeveiiigingssysteem wordt aangelegd. Gelet op de toenemende aktiviteiten in dit waardevolie gebouw, waardoor het risiko is vergroot, achten wij het ook gewenst dat zo'n voorziening wordt getroffen. Wat de overige gemeenteiijke gebouwen betreft zijn de risiko s bepetkt, zodat wij het niet noodzakeiijk vinden daarin aanvullende voorzieningen te treffen. Volgens een specificatie, weike voor u bij de stukken ter inzage ligt, worden de kosten van het aanbrengSn van een brandmeidinstal- iatie in zowel het raadhuis als "Het Oude Slot" geraamd op resp. 51.300,- en 21.000,--. De systemen zullen moeten worden aangesloten op de regio- naie alarmcentrale en voor het onderhoud zal een apart contract worden ge- sloten. De kosten hiervan bedragen resp. 2.080,— en 1 .000,— per jaar. Aangezien in de begroting 1981 geen ruimte aanwezig is de lasten van deze

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 247