4e afd. 29 oktober 1981 116 TOELICHTING. Algemeen. De Titels I t/m IV van de verordening bevatten de door artikel 2 van de Afvalstoffenwet geëiste en door de gemeenteraad in medebewind verplicht vast te stellen regels inzake het zich ontdoen van huishoudelijke afval- stoffen en grof huisvuil. üe regelingen van de Titels V t/m VIII hebben een vrijblijvender karakter. Titel I. Algemene bepalingen. Artikel 1. Overwogen is het begrip huishoudelijke afvalstoffen nader te omschrijven. Daarvan is afgezien vanwege het. feit dat er dan mogelijk een discrepantie zou kunnen optreden tussen wet en verordening. De wet omschrijft het begrip immers niet. De toelichting op die wet geeft daarover de volgende uitleg: (blz. 38). "De moeilijkheid van het geven van een definitie van het begrip afvalstof- fen (is) gelegen in de subjektieve en wisselende ir.houd van het begrip. Het begrip "huishoudelijke afvalstoffen" is in het spraakgebruik echtervrij vast omlijnd. Bedoeld zijn hier die afvalstoffen die tnans één- of tweemaal per week huis aan huis door een van overheidswege georganiseerde inzamel- dienst worden opgehaald en welke worden aangeboden in vuilniszakken of -em- mers" Elders in de memorie van toelichting (blz. 32) worden huishoudelijke afval- stoffen omschreven als: "de afvalstoffen, die naar samenstel1ing of herkomst in het spraakgebruik met de term huishoudelijke afvalstoffen of huisvuil worden aangeduid. De componenten zijn etensresten, glas, papier, blik, plastics, textielenz.". Uit bovenstaande omschrijvingen b'lijkt dat niet onder huishoudelijke afval- stoffen worden begrepen de in de huishoudens vrijkomsnde grove afvalstoffen. Over die afvalstoffen is hieronder meer te lezen onder het kopje "grof huis- vui1 Tenslotte moge erop worden gewezen dat artikel 1, vierce lid, van de Afval- stoffenwet de mogelijkheid biedt dat bij algemene maatregel van bestuur na- der wordt omschreven wat onder huishoudelijke afvalstoffen dient te worden verstaan."Op deze wijze zal een scherpere afgrenzing van het begrip kunnen worden bewerkstelligd op punten waar zulks gewenst is", aldus de memorie van toelichting (blz. 38). Ook het begrip grof huisvuil wordt noch in de Afvalstoffenwet noch in de algemene maatregel van bestuur, op grond van artikel 17 van die wet, nader gedefinieerd. Wel is in de memorie van" toelichting op de wet van deze cate- gorie afvalstoffen de volgende omschrijving gegeven: "In de huishoudens vrijkomende afvalstoffen van groter formaat, zoals afge- dankte koelkasten, oude fietsen e.d., alsmede takken, struiken e.d. afkom- stig van tuinen". Het onderscheid tussen grof huisvuil en huishoudeiijke afvalstoffen vindt -12-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 24