4e afd. 29 oktober 1981 PLAATSiNG GLASBAKKEN 132 Heemstede, 20 oktober 1981. Aan de raad, Bij onze brief van 30 maart j.l. hebben wij het dagelijks bestuur van het gewest Kennemerland bericht, dat wij in principe bereid zijn aan een gewestelijke glasaktie deel te nemen, waarbij wij een voorkeur uit- spraken voor het gebruik van kleine glasbakken. Alvorens deze brief is verzonden, hebben wij hieromtrent overleg gepleegd met de commissie voor milieu en volksgezondheidvoor het gemeentelijk technisch bedrijf en voor financiën en beleidsplanning, welke commissies met dit standpunt instemden. Het dagelijks bestuur van het gewest heeft intussen offerte gevraagd aan een viertal bedrijven, waaruit één bedrijf als meest gun- stige naar voren kwam. Met dit bedrijf zijn verder onderhandelingen ge- voerd over de inhoud van de af te sluiten overeenkomsten. De model-over- eenkomst zou aan de gewestgemeenten kunnen worden voorgelegd, aangezien elke gemeente afzonderlijk met het betreffende bedrijf een overeenkomst tot levering van de glasbakken af zou moeten sluiten. Over de inhoud van de model-overeenkomst is momenteei nog overleg gaande. Wij streven er naar de glasbakken nog in november a.s. te kunnen laten plaatsen, hetgeen o.m. samenhangt met het voornemen de jaarlijkse milieu- aktie te laten spelen rond het plaatsen van de bakken. Behandeling van de modelovereenkomst in uw vergadering van november a.s. zou betekenen, dat de plaatsing niet eerder dan in december of januari 1982 gerealiseerd zou kunnen worden. Onder overlegging van de reeds aanwezige stukken (ontwerp-overeenkomst opmerkingen van het gewest) stellen wij u dan ook voor ons college te machtigen tot het aangaan van een overeenkomst tot levering van glasbakken. Over de exacte situering van de glasbakken hebben wij nog geen besluit genomen. Over dit punt hebben wij advies ge- vraagd aan de commissies voor milieu en volksgezondheid en voor het ge- meentelijk technisch bedrijf. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 253