29 oktober 1981 116 zijn zin in het verschil in behandeling door de inzameldienst. Het grof huisvuil wordt immers doorgaans al dan niet op afzonderlijke inzamelda- gen door de grof vuilwagen opgehaald. De als grof huisvuil aangeduice stoffen zijn, vöor wat betreft de toe- passing van hoofdstuk 2 van de wet, met uitzondering van artikel 3, met huishoudeiijke afvalstoffen gelijkgesteld. In de verordening is er, evenals bij de Afvalstoffenwet, van afgezien definities van beide genoemde begrippen op te nemen. Dit betekent, dat eventueel de rechter in de toekomst - mede op grond van de Afvalstoffen- wet, de daarbij behorende toelichting alsmede de parlementaire behandeiing van het wetsontwerp - zal bepalen waar de begrenzingen van de begrippen 1 i iggen. Over de definities die in artikel 1 worden gegeven, kan nog het volgende worden opgemerkt. Voor de bepaling van hetgeen in de verordening onder "autowrakken" wordt verstaan, moge worden verwezen naar de omschrijving die in artikel 1, eer- ste, tvreede en derde lid, van de Afvalstoffenwet van dat begrip is gegeven. Eeri belangrijk element in die omschrijving is het niet voeren van een ken- teken en een geidig kentekenbewijs. Dit houdt in dat "autowrakken" met ken- teken en geldig kentekenbewijs geen autowrak in de zin van de Afvalstoffen- wet zijn en dat de gemeenten derhalve niet - op grond van het (later in werking te treden) artikel 20 van de wet - verplicht zijn een regel";ng voor. de afgifte daarvan te treffen. In artikel 36 van deze verordening is echter voor deze categorie motorrijtuigen toch een afgiftemogelijkheid gegeven. "Weg" Dit begrip wordt gebruikt in de betekenis die artikel 1 van de Wegenver- keerswet. daaraan geeft, t.w.: "wegen zijn: alle voor het openbaar rij- of ander verkeer openstaande we- gen of paden; de in de wegen of paden liggende bruggen en duikers niaken daarvan deel uit; de tot de wegen behorende paden en bermen of zijkanten maken deel van de weg uit". "Motorrijtuig". Ook dit begrip wordt gebruikt in de betekenis die artikel 1 var, de Wegeri- verkeerwet daaraan toekent, t.w.: "motorrijtuigen zijn: alle rij- of voertuigen, bestemd om anders dan langs spoorstaven te worden voortbewogen uitsluitend of mede aoor een mechanische kracht, op of aan het rij- of voertuig zelf aanwezig dan wel door elek- trische traktie met stroomtoevoer van elders". Titel II. Het zicli ontdoen van huishoudel i jke afvalstoffen. In deze titel worden de verschillende dagen, tijden, wijzen en plaatsen ge- regeld waarop men zich kan ontdoen van huishoudelijke afvalstoffendan wel wordt de regeling daarvan opgedragen c.q. overgelaten aan burgemeester en wethouders. De artikelen van dit hoofdstuk zijn een uitwerking van artikel 2 van de Afvalstoffenwet en derhalve uit te vaardigen in medebewind. Zoals gezegd, bevat artikel 2 van de wet drie mogelijkheden inzake het zich ont- doen van huishoudelijke afvalstoffenwaarover de gemeentelijke verordening in ieder geval regels moeten bevatten, te weten over: 1. het overdragen of het ter inzameling aanbieden van deze afvalstoffen aan een daarbij aangewezen inzameldienst; 2. het achterlaten daarvan op een daartoe ter beschikking gestelde plaats; -13- 4e afd.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 25