116 lijkheden behoort, kan het huisvuil worden aangeboden in vuilniszakken. Deze moeten zijn voorzien van KOMO-keurmerkdit om te voorkomen dat de woonomgeving wordt vervuild als gevolg van het (te) snel scheuren van zakken. De mogel i jkheid orn bij de wekelijkse inzameling ook ten hoogste twee bundels tuinafval, emballage en andere grove stoffen aan te bieden, dierit voorshands te worden gehandhaafd. Artikel 5. Het maximum gewicht van de inhoud van een roiemmer dient te worden gesteid op 80 kg; een zwaardere inhoud is bezwaarlijk voor het inlaadmechanisme van^ de huisvuilwagen. De inhoud van een vuilniszak kan maximaal 15 kg zijn. Artikel 6 bepaalto.m. dat het huisvuil op de inzameldag moet worden over- gedragen of aangeboden. Dit om te voorkomen dat de zakken of emmers te lang aan de openbare weg staan, met alle risico voor het ontstaan'van zwerfvuil. Artikel 7 opent de mogelijkheid dat wordt bepaald dat het huisvuil van per- celen welke niet met de inzamelwagen bereikbaar zijn (b.v. bij strokenbcuw; moet worden aangeboden op een plaats in de nabijheid van die perceien. r Ook hiervoor biedt de formulering van artikel 7 een mogelijkheid. Artikei 8, eerste lid, behoeft geen toelichting. Toevoeging van het bepaal-" de in lid 2 is gewenst om te voorkomen dat het huisvuil na de mzaraeldag opr straat blijft staan met aile gevolgen van dien. Het niet-afvoeren van bedoeld huisvuii kan b.v. verband houden met het feitjj dat de inhoud van een roiemmer te zwaar is of dat het huisvuil op aridere wijze dan in een rolemmer of een vuilniszak wordt aangeboden. In artikel 9 wordt de container als middel om de huishoudelijke afvalstof- fen in te zameien ten tonele gevoerd. Voor de toepassing van dit artikel kan gedacht worden aan gemeenschappelijke containers voor bewoners van bij- voorbeeld flatgebouwen of bejaardentehuizen. Artikel 11 spreekt voor zichzelf en sluit aan op de praktijk, dat partrcu- lieren (en bedrijven) huishoudelijke afvalstoffen in bijzondere gevallen buiten het normale inzamelschema om ter inzameling kurinen aanbieden. Te der, ken valt aan een verhuizing. De artikelen 12 en 13 van deze verordening scheppen een mogelijkheid tot het gescheiden aanbieden van categorieën van huishoudeiijke afvalstoffen. In artikel 12 wordt de mogelijkheid geopend huishoudelijke afvalstoffen op te sommen, waarvoor de verplichting bestaat ze afzonderlijk aan de inza- meldienst aan te bieden. Bepaalde categorieën van huishoudelijke afval- stoffen kunnen daarvoor in aanmerking komen, zoals glas, papier, maar ook uit huishoudingen afkomstige chemische afvalstoffen (denk aan verf en oude medicijnen) en afgewerkte olie; overeenkomstig artikel 2 van de Wet che- mische afvalstoffen vallen deze immers niet onder het regime van die wet, -15- 4e afd. 29 oktober 1981 Paragraaf 3. Het in bi.izond.ere gevallen overdragen of ter inzamelina acaibieâen vai Kv.is- iioudelijke afvalstoffen. Paragraaf 4. Het zioh afzonderlijk ontdoen van bijzondere oategorieën van huishoudeïijkê afvalstoffen.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 27