116 stortplaats achter te laten. Dit kan krachtens artikel 16 geregeld worden. Hoofdstuk III. Het overdragen of ter inzameling aanbieden aan een ander dan de inzan-iei- dienst. De derde mogelijkheid inzake het zich ontdoen van huishoudeliike afval- stoffen, waarover de gemeentelijke verordening volgens de Afvalstoffenwet in ieder geval regels moet bevatten, betreft het overdragen van deze stof- fen aan een ander dan de inzameldienst. Aan deze verplichting is uitvoering gegeven in artikel 17 van de verorde- ning. Over deze wijze van het zich ontdoen van - in casu huishoudel ijke - afvalstoffen valt in de memorie van toelichting bij de wet (biz. 38) het volgende te lezen: "Bij de overdracht gaat de zorg voor de stoffen over van de oorspronkelijke houder op degenen aan wie ze worden overgedragenHierbij kan met name ge- dacht worden aan de vele partikuliere transakties met afval (meegeven van oud papier, schillen e.d.)". Titel III. Het zich ontdoen van grof huisvui.1. Zoals reeds eerder werd aangegeven is bij algetnene maatregel van bestuur krachtens artikel 17 van de wet het grof huisvuil, voor wat betreft de toepassing van de artikelen 2 en 4 t/m 16 van de wet, gelijkgesteld met huishoudelijke afvalstoffen. De plicht tot regeling ingevolge artikel 2 van de wet aeldt dus ook voor deze categorie van afvalstoffenDe bepa- lingen in deze titei zijn dan ook in medebewind uit te vaardigen. Hoewel doorgaans voor het inzamelen van grof huisvuil een andere regeling zai worden gekozen dan voor de huishoudelijke afvaistoffen \iagere frequentie, andere plaatsen voor achterlaten etc.), is in de systematiek zoveel r.oge- iijk aansluiting gezocht bij de regeling van Titel II. Dit vindt zijn weer- sTag in artikel 20. In dat artikel wordt immers een groot aantai bepalin- gen van Titel II van overeenkomstige toepassing verklaard. De ervaring welke de laatste jaren is opgedaan met het inzameién van grof vuilleert dat het wenselijk is de in artikel 19 opgenomen maximum ge- wichten en afmetingen aan te houden. Het v/ordt redelijk geoordeeid daar- naast een maximum hoeveelheid van 1 m3 per inzamelbeurt aan te houden. In- woners die meer grof vuil kwijt willen, dienen voor het afhalen daarvan het tarief te betalen dat is opgenomen in de Bepalingen voor diensten van de gemeentereiniging. Titei IV. Het 'inzameien door anderen dan de inzameldienst. In aansluiting aan het bepaalde in hoofdstuk III van Titel II is in Titei IV een vergunningenstelsel geïntroduceerd voor degenen die zich naast de inzameldienst met het inzameien van huishoudelijke afvalstoffen en grof huisvuil willen bezighouden. Het kan hier gaan om verschillende catego- rieën van personen, zoals: - vrijwil1igers die huishoudelijke afvalstoffen en/of grof huisvuil in- zamelen om er een goed doel mee te dienen, zoals padvinders, het Leger des Heils, schoolkinderenvoetoalverenigingen, enz.; - bedrijfsvoerderszoals handelaren in lompen en oude materialen en com- merciële oud-papierverzamelaars. 4e afd. 29 oktober 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 29