GEUIJZIGD EXf.MPLAAR 4e afd. "TS Ö1<tcî>er 1117 b. De in het hoofdstuk "resultaten van het overleg" gemaakte opmerking dat d.m.v. herinrichting 50 parkeerplaatsen extra kunnen worden ver- kregen, is in tegenspraak met de constatering elders in de toeiichting dat in de bredere gedeeiten van Binneriweg en Raadhuisstraat onevenredig veel ruimte voor parkeerplaatsen is gereserveerddat de situatie ter plaatse sterk gericht is op de automobilist en dat er onvoldoende ruim- te voor fietsers en voetgangers is. Onder verwijzing naar de wisselende aantallen parkeerplaatsen van de di- verse alternatieve plannen voor de herinrichting van de Binnenweg, wordt opgemerkt dat het aantal parkeerplaatsen bij herinrichting van een ver- keersgebied in het algemeen pleegt af te nemen i.p.v. te groeien. c. Reclamanten wijzen op het verschil in rechtspositie tussen de uit te wer- ken bestemming verkeersdoeleinden met een formele bezv;aarschriftenproce- dure en de bestemming verblijfsgebied, waarvoor slechts een vorm van over leg met belanghebbenden bij de voorbereiding en uitvoering is voorgeschre ven. Voorts wordt de vraag gesteld of de uitwerking van de bestemming ver blijfsgebied wei aan (voldoende) objektieve regeis is gebonden. ad a. De door reclamanten getrokken conclusie kan niet zonder meer uit de met het bestemmingsplan beoogde doelstel1ingen worden getrokken, maar is mede afhankelijk van de wijze van inrichting (zie hierna onderb). De toelichting bij het ontwerp-plan wordt overigens niet juist geci- teerd. Als een van de mogelijke criteria t.b.v. de uitwerking van de bestemming verkeersgebied is gesteld dat eventuele concentraties van parkeerplaatsen ten behoeve van een vlotte verkeersafwikkeling zoveel mogelijk gesitueerd dienen te zijn in de nabijheid van de aan- en af- voerwegen. Door middel van de bestemming "uit te werken verkeersge- bied" is hiervoor de nodige flexibi1iteit ingebouwd. ad b. Het "U.V.-gebied" strekt zich ook uit tot de Raadhuisstraat, zodat een door herinrichting mogelijke vergroting van het aantai parkeer- plaatsen zich niet uitsluitend tot de Binnenweg behoeft te beperken. In de toelichting wordt er vanuit gegaan dat het mogelijk is het in artikel 22 van de voorschriften genoemde aantal van tenminste 275 parkeerplaatsen binnen het U.V.-gebied te realiseren. Het na inspraak van de bewoners opgestelde en inmiddels door de raad op 24 september j.lvastgestelde herinr-ichtingsplan voor de Einnen- weg voorziet in 187 kortparkeerplaatsen; de minimaal nog benodigde

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 39