29 oktober 1981 117 HOOFDSTUK III OVERGANGS- EN SLOTBEPALINGEN - 42 - 4e afd. Artikel 24 Voortzetting bestaand gebruik Ünbebouwde gronden en bouwwerken die bij het van kracht worden van het plan in gebruik zijn voor andere doeleinden dan waarvoor zij blijkens de bestemming ingevolge het plan mogen worden gebruikt, mogen voor die doeleinden in gebruik blijven. Artikel 25 Verandering bestaand gebruik van onbebouwde gronden en van bouDUerken 1. Het is verboden het in artikel 24 bedoelde bestaande gebruik van onbebouwde gronden en van bouwwerken te veranderen in een gebruik op een wijze of tot een doel strijdig met de bij dit plan aan de grond gegeven bestemming, tenzij in een gebruik dat de strijdigheid met de bestemming niet vergroot. Dit verbod geldt niet indien en voorzover het in strijd is met een wet, een algemene maatregel van bestuur of een provinciale verordening. 2. Indien strikte toepassing van het verbod vervat in lid 1 leidt tot niet door dringende redenen te rechtvaardigen beperkingen van het meest doelmatige gebruik, verlenen burgemeester en wethouders vrijstelling van dat verbod. 3. Een vrijstelling als bedoeld in lid 2 wordt niet verleend, dan nadat de Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting is gehoord en dan nadat belanghebbenden gedurende 30 dagen gelegenheid is geboden om tegen het voorgenomen andere gebruik schriftelijk bezwaren in te dienen. Van het voorgenomen andere gebruik en de mogelijkheid voor belanghebbenden daartegen bezwaren in te dienen geven burgemeester en wethouders kennis aan de eigenaren en gebruikers van de aangrenzende gronden en bouwwerken en openbare kennis in één of meer dag- of nieuws- biaden die in de gemeente worden verspreid. Artikel 26 Gedeeltelijke vcrnieuuing of verandcring van bestaande bcinMcrken Bestaande bouwverken, dle hetzij door hun bestaan als zodanig, hetzij door hun afmetingen niet voldoen aan de bestemmingen van hec plan of aan één of meer bepalingen dezer voorschriftenmogen gedeeltelijk worden vernieuwd of gedeeltelijk worden veranderd met dien verstande dat a. vernieuwing of verandering vari bouwwerken ten behoeve van een voorgenomen ander gebruik sleclits is toegestaan indien ook dat andere gebruik krachtens deze voorschriften is of zal worden toegestaan; b. reeds bestaande afwijkingen van de bepalingen van dit plan, ook naar hun aard, niet mogen worden vergroot.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 78