2e afd. 27 november 1981 rolemmer in vrijwel de hele gemeente in te voeren. Uitgezonderd werden de Binnenweg en de flatgebouwen. Zoals na de proefneming mocht worden verwacht, zijn de inmiddels opge- dane ervaringen met de rolemmer over het aigemeen zeer gunstig. Aan de beide hoofddoelsteHingente weten het verlichten van de taak van de reinigingsmedewerkers enerzijds en het verlagen van de kosten van het ophalen van huisvuil anderzijds, werd ruimschoots voldaan. Bovendien is gebleken, dat de burgers over vrijwel de hele linie tevreden zijn over de rolemmer. Van de mogelijkheid om ontheffing van het gebruik te vragen werd in een beperkt aantal gevallen gebruik gemaakt. Het overgrote deel van deze ver- zoeken werd door ons ingewilligd. Intussen is gebleken dat hier en daar nog een ruim gebruik wordt gemaakt van de mogelijkheid om losse bundels vuil aan te bieden. Dit schept zekere problemen in de organisatie van de reinigingsdienst. Wij zullen ons hierover beraden en zo nodig nadere maatregelen voorstellen. Daar met name verschillende ondernemers aan de Binnenweg de wens te ken- nen hebben gegeven eveneens van de rolemmer gebruik te mogen maken.over- wegen wij ook deze weg in het nieuwe systeem op te nemen. Een voorstel hiertoe zal u binnenkort bereiken. 1.9 ENERGIEBESPARING. In het voorjaar van 1980 stelde u het Heemsteeds Energiebesparingspro- gramma vast. Met de uitvoering van verschillende daarin voorziene maat- regelen is naar onze mening een belangrijke aanzet gegeven tot de zo zeer gev/enste besparing op energie. De beleidsgroep energiebesparing is voor- nemens binnenkort een tussentijdse balans van de werkzaamheden te verstrek- ken. Met betrekking tot mogelijke energiebesparingprojecten heeft de be- leidsgroep onlangs voorgesteld: - te laten onderzoeken of in het te bouwen multifunctioneel sportcomplex een totai-energy installatie kan worden toegepast; - te laten onderzoeken of in het toekomstig woningbouwplan Glipper Dreef/ Prinsenlaan een verwarmingssysteem met behulp van de warmtepomp toepas- baar is; - over te gaan tot het plaatsen van een windmolen, teneinde ervaring op te doen met de terugvoeding in het openbare net; het project kan tege- lijkertijd dienen als symbool voor het energiebewustzijn van Heemstede. -20-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 20