2e afd. 27 november 1981 gesteld, omdat het vulpunt onder een tegelbestrating is weggewerkt. Naar verwachting zullen in het najaar de werkzaamheden m.b.t. de bodem - verontreiniging in de woonschepenhaven worden uitgevoerd. In de raads- vergadering van augustus j.l. is het voorstel tot het verstrekken van een krediet hiervoor behandeld. De gewestelijke besluitvorming over het plaatsen van glasbakken is in- tussen zover gevorderd, dat wij hopen in het najaar in deze gemeente een negental van deze bakken te kunnen laten plaatsen. Ten behoeve van de uitvoering van de Wet geluidhinder, hebben wij aan het bureau Stad en Landschap opdracht gegeven tot het aanpassen van in 1977 opgestelde geluidhindernota. Deze aanpassing, in de kosten waar- van het ministerie van volksgezondheid en miiieuhygiëne een bijdrage verleent, geeft de mogelijkheid tot het toetsen van bouwaanvragen op het geluidhinderaspect en tot het bij het ontwerpen van bestemmings- plannen rekening houden met de eisen van de Wet geluidhinder. Tevens is het een basisgegeven bij het opstellen van programma's verkeersla- waai (dit onderdeel van de wet zal in 1984 in werking treden). 1.11 VOLKSGEZONDHEID. 1.11.1 Districtsgezondheidsdienst (DGD). De gewestgemeenten hebben in het najaar 1980 in principe overeenstem- ming bereikt over de totstandkoming van een districtsgezondheidsdienst (DGD) en de wijze waarop de bestuurlijke invloed van de individueie ge- meenten gestalte moet krijgen in een juridische constructie. Intussen heeft de staatssecretaris voor Volksgezondheid een nota "Basis- gezondheidszorg" uitgebracht. Mede aan de hand van deze nota zijn twee ambtelijke werkgroepen,samenge- steld uit ambtenaren van het gewest en de gewestgemeenten, momenteel be- zig een nota op te stellen, waarin aan de orde komen: - de bestuurlijke en juridische constructie; - het takenpakket van de DGD; - de financiële consequenties; - de personeelsrechtelijke consequenties - de fasering tot instelling als tak van dienst van het gewest. Naar verwachting zal de nota in november a.s. aan het dagelijks bestuur van het gewest kunnen worden aangeboden. 1.11.2 Ziekenhuissituatie. In april 1981 is de provinciale adviescommissie, die de voorbereidingen -23-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 23