2e afd. 27 november 1981 moet treffen voor het advies van gedeputeerde staten aan de minister met betrekking tot de ziekenhuissituatie in Midden- en Zuid-Kennemer- land met haar werkzaamheden begonnen. Dit najaar zal een concept-advies verschijnen waarop door alle betrokkenen en derhalve ook gemeentebestu- ren gereageerd kan worden. Wij zijn voornemens om zo de ons geboden in- spraaktijd ons dat toestaat, de Heemsteedse betrokkenen hun oordeel te vragen over dit concept, alvorens zelf ons standpunt terzake te bepalen, uiteraard in nauw overleg met de raadscommissie voor milieu en volksge- zondheid. Vervolgens zal getracht worden dit gemeentelijk standpunt te integre- ren in een gewestelijke reactie, waarbij ook nog de reacties vanuit de IJmond en de gemeenten Haarlemmermeer en Hillegom betrokken dienen te worden. 1.11.3 Sociaal-psychiatrische hulpverlening. Over de overdracht van de sociaal-psychiatrische dienst Heemstede door de Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid in N.H. aan de gemeente- lijke geneeskundige en gezondheidsdienst te Haarlem, heeft op 21 mei j.l. voortgezet bestuurlijk overleg plaatsgevonden tussen vertegenwoordi- gers van de betrokken gemeentebesturen. Geconcludeerd is dat het - in afwachting van de realisering van een districtsgezondheidsdienst - niet gewenst is voor de sociale psychiatrie een afzonderlijke gemeenschappe- lijke regeling te treffen. Men heeft zich daarbij uitgesproken voor de volgende constructie: a. de S.P.D.-functie Heemstede wordt door bovengenoemde stichting over- gedragen aan de g.g. en g.d. te Haarlem; b. voor wat betreft de sociale psychiatrie zal de Haarlemse g.g. en g.d. dan gaan werken voor het gebied van de betrokken gemeenten; c. er komt een commissie van overleg waarin zitting hebben de portefeuille houders van voiksgezondheid van de betrokken gemeenten; aan deze com- missie dienen alle beleidszaken met betrekking tot de regionaal werken- de afdeling sociale psychiatrie van de g.g. en g.d. te worden voorge- legd; d. een nadere invulling van het "gentlemen's agreement" zal geschieden overeenkomstig de regelen van en in overleg met de ziekenfondsen; e. in ieder geval zullen regionaal worden vervuld de S.P.D.-taken waar- voor A.W.B.Z.-financiering aanwezig is. Verder zullen op ambtelijk niveau oplossingen worden gezocht voor het ver- -24

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 24