2e afd. 27 november 1981 Bosch en Hovenschoolae nieuwbouw van de St.Antoniusscholen en de bouw van een aula bij de Bronsteeschool 1.12.3 Uniforme vakantieregeling Z.M.Kennemerland. De in het gewest samenwerkende gemeenten hebben dit jaar volledige over- eenstemming bereikt over een geiijkiuidende vakantieregeling voor alle openbare kleuterscholen, lagere scholen en scholen voor voortgezet onder- wijs in die gemeenten. Aangezien de regeling tot stand is gekomen na overleg met de R.K.Schoolraad en de P.C.Schoolraad in de regio Haarlem, mag verwacht worden dat ook vrijwel aile bijzondere scholen in deze ge- meenten zich aan de regeling zullen conformeren. 1.13 WELZIJN EN MAATSCHAPPELIJKE ZORG. De planning van het sociaal-cultureel werk heeft een bevredigend verloop. In januari 1980 sloot de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn een inventarisatie af naar bestaande en gewenste aktiviteiten en voor- zieningen. Het op basis van deze inventarisatie uitgebrachte concept- wenselijkheidsplan is in april 1980 door de raad behandeld. Een behoor- lijk aantal van de in dit concept-wenselijkheidsplan genoemde projecten verkreeg een zodanige prioriteit, dat met de uitvoering ervan in 1981 een aanvang kon worden gemaakt. De uitvoering van de projecten heeft, op een enkel onderdeel na, plaats- gevonden. Waar de uitvoering stagneerde, vindt momenteel nader overleg plaats of wordt stimulerend opgetreden. Een deel van de in het concept-wenselijkheidsplan aangekondigde nadere onderzoekeri zijn afgerond, een ander deel is in een vergevorderd sta- dium van afroriding, een ander deel zal in een later stadium aan de orde komen. Informatie daarover zal worden opgenomen in het sociaal-cultureel plan 1981 t/m 1985 en in liet jaarprogramma 1982, waarvan de ontwerpen u in november 1981 ter behandeling zullen worden aangeboden. In juni 1981 heeft u een procedureverordening en verschillende subsidie- verordeningen vastgesteld. Daamiee werd, tevens voldaan aan de verplich- tingen terzake, die in enkele rijksbijdrageregelingen zijn opgenomen. Ten aanzien van het sociaal-cultureel werk kan dan ook gesteld worden, dat met de vaststelling van het plan 1981 t/in 1985 en het programma voor het jaar 1982 een eerste volledige planningsprocedure wordt afgesloten. Overigens zal het daarmee tevens aan te geven sociaal-cultureel subsidie- beleid niet in alle opzichten uitgebalanceerd zijn. Nader onderzoek van -26-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 26