2e afd. 27 november 1981 door ons college vast te stellen onderhoudsplan met-begroting. Bij de inventarisatie van in het verleden gedane toezeagingen is genoemd de instelling van een onderhoudsfonds. Wij menen dat door de opneming in de begroting thans aan deze toezegging is voldaan. 2.4.3 Politie. In het kader van de heroverweging besloot u dat de politiebegroting ingaande 1982 sluitend zou moeten zijn. Een nadere becijfering op basis van de thans bekende gegevens geeft aan dat het tekort waarop de werk- groep uitkwam hoger is dan v/aarvan in het voorjaar is uitgegaan. Als oorzaken zijn hiervoor te noemen de hogere rentekosten en de relatief tegenvallende normuitkering voor personeelskosten van het rijk. Niettemin kan het uiteindelijk nadelig saldo aanzienlijk lager geraamd worden dan vorig jaar (zie overzicht opgenomen in de begroting). Met name vier faktoren werkten mee aan dit lagere tekort, te weten. de hogere normvergoeding voor materiële uitgaven, de overboeking van hoofdstuk IV in verband met. huisvesting van de milieucontroleurs, ver- laging van de onderhoudsuitgaven van het politiebureau en verlaging van de kapitaallasten tengevolge van de extra afschrijving, waartoe bij de vaststelling van het dekkingsplan 1981-1986 werd besloten. Bij de vervoermiddelen is rekening gehouden met de vervanging van een B.M.W.-motorfiets alsmede de aanschaf samen met de gemeenten Zandvoort en BIoemendaal ,van een M.E.-manschappenwagen. In 1973 heeft het rijk een M.E.-manschappenwagen ter beschikking gesteld aan de regionale mobiele eenheid. Deze auto wordt gebruikt door de mo- biele eenheid van de gemeenten Zandvoort, Bloemendaal en Heemstede. De wagen is thans aan vervanging toe. Het ziet er niet naar uit dat het rijk een nieuw voertuig ter beschikking stelt. In verband hiermee dienen de genoemde gemeenten rekening te houden met de aanschaf van een M.E.- manschappenwagen met toebehoren, waaronder mobilofoon etc.De prijs be- draagt f 87.000,—;per gemeente derhalve f 29.000, .Voor de gewone dienst een lastenverzwaring van ongeveer f 6.000,--. Wij merken hierbij op, dat wij bezwaar hebben tegen het feit dat het rijk slechts éénmalig deze auto ter beschikking stelt. Het gaat immers om de uitvoering van taken die duidelijk het plaatselijk belang te boven gaat. De voorzitter van ons college neeft er dan ook bij de betreffende instanties op aangedrongen opnieuw van rijkswege een auto ter beschikking -35- «r

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 35