2e afd. 27 november 1981 134 1982-1985 tot stand is gekomen. Zowel in deze planning als bijvoorbeeld via subsidiëring van emancipatieaktiviteiten wordt aandacht geschonken aan groepen in achterstandsituaties. Een nog gerichter beleid op het zolang mogelijk zelfstandig kunnen blij- ven wonen van bejaarden zal gevoerd kunnen worden wanneer tijd en perso- neel vrij gemaakt kan worden voor een diepgaande uitvoering van het ge- coördineerd bejaardenwerk. Bij de vaststelling van het wenselijkheids- plan in 1980 en het financiële dekkingsplan 1981-1985 heeft uw raad be- sloten struc.tureel een aanzienlijke verhoging toe te staan van het ei- gen gemeentelijk aanaeel in de kosten van het welzijnsbeleid. De evalua- tie van het functioneren van het Cultureel Centrum Het Oude Slot heeft plaatsgevonden in januari 1980 en geleid tot uw besluit om Het Oude Slot definitief tot cultureel centrum te bestemmen. Het Gezondheidshuis is thans vrijwel volledig in gebruik, terwijl uit de welzijns-inventarisatie niet zodanige gegevens naar voren zijn gekomen, dat middels een wijziging van het gebruik in bijzonder acute behoeften zou kunnen worden voorzien. Op grond hiervan is het ontwikkelen van een visie op het Gezondheidshuis door ons naar de toekomst verscnoven. Per 1 januari 1979 is het bureau welzijn van de afdeling welzijn en maat- schappelijke zorg ingesteld, dat thans bezet is: met 2$ personeelslid. De nota over het functioneren van het bureau sociale zaken is in concept uitgebracht. In deze nota wordt ruime aandacht geschonken aan de privacy- bescherming van de cliënt. Sport en recreatie [nrs.45 t/m 48K Ter uitvoering van beleidsintentie 45 is het stichten van een tennisbanen- complex aan de Fazantenlaan in voorbereiding. Het complex is opgenomen in het ontwerp-bestemmingsplan Glip II, welk plan zich in de vooroverlegprocedure bevindt en inmiddels via een informatie- avond aan de bevolking is gepresenteerd. De wijze van beheer van het complex is nog in onderzoek. De besprekingen over het verbeteren van jiet functioneren van de Sport- stichting konden helaas nog niet worden afgesloten. Het voornemen is om in het laatste jaar van deze bestuursperiode hieraan aandacht te schenken. Wel is in het kader van de meerjarenplanning het sportgebeuren ge'integreerd. Zowel de directe als de indirecte kosten van sport en recreatie zijn thans zichtbaar gemaakt. Bij de conceptbegroting 1982 is hiertoe een afzonder- -8-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 8