5e afd. 17 december 1S81 145 ning neer te leggen. Blijkens de verordening kan ons college terzake nog nadere regelen stellen, welke echter op korte termijn niet zijn te ver- wachten. Zolang door ons college nog geen nadere regelen en grondslagen inzake de subsidieverlening aan de organisaties werkzaam op het gebied van de amateuristische kunstbeoefening zijn gesteld, menen wij dat de tot dusverre gehanteerde wijze van subsidieverlening in de investeringslasten dient te worden gehandhaafd. Op grond van artikel 31, lid 1 van voornoemde subsidieverordening is het mogelijk om op het terrein van de amateuristische kunstbeoefening een investeringssubsidie te verstrekken in afwijking van het bepaalde in bovengenoemde paragraaf 2 van hoofdstuk III. Gelet op het vorenstaande stelt ons college dan ook voor om met gebruikma- king van bovengenoemd artikel 31, lid 1 het subsidieverzoek van het Heem- steeds Fanfarecorps "Eensgezind-Excelsior" te beoordelen conform de tot dus- verre gehanteerde wijze van subsidieverlening in de investeringslasten. In het verleaen is meerdere malen financiële medewerking verleend bij de aanschaffingen van instrumenten en uniformen en wel in de vorm van toeken- ning van een subsidie van 25 procent in de aanschaffingskosten en van een renteloze lening. Aan de Harmonie "St. Michaël" is bijvoorbeeld laatstelijk bij raadsbesluit d.d. 31 augustus 1978 op die wijze de volgende financiële medewerking ver- leend: I. a_. ir, de kosten van de aanschaffing van uniformen een éénmalige subsidie van f 4.875,--; b. een renteloos voorschot van f 12.325,--, af te lossen in 8 jaren; c. een verhoging van het jaarlijkse subsidie gedurende de looptijd van de onder b_ genoemde lening met het bedrag van de jaarlijkse aflossing ad. f 1.540,-- tot maximaal het exploitatietekort; II. ô_- in de kosten van vernieuwing van instrumenten een éénmalige subsidie van f 10.785,--; b. een renteloos voorschot van f 19.260,--, af te lossen in 15 jaren. Het college van Gedeputeerde Staten heeft een subsidie toegekend aan het heemsteeds Fanfarecorps "Eensgezind-Excelsicr" uit het Provinciaal instru- mentenfonas van f 16. 167,20, zijnde 25 procer.t van de aanschaffingskosten ad. f 64.668,80. Van de gemeente wordt tenminste een gelijk subsidiebedrag verwacht. Ingevolge artikel 19, lid 3 van de algemene subsidieverordening specifiek welzijn kan, indien een organisatie die een gemeentelijk subsidie -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 10