5e afd. 17 december 1981 146 SUBSIDIE EMANCIPATIE-AKTIVITEITEN 1981 NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWENAFDELING HEEMSTEDE. Heemstede, 9 november 1981. Aan de raad, Uw raad heef.t in de vergadering van 18 december 1980 de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Heemstede, een voorlopig subsidie toege- kend in de kosten van een gespreksgroep ad.f.495,--, kadertraining ad. f.750,— en thema-avonden ad.f.990, Het voorlopig subsidie is verleend onder de voorwaarde dat de gemeente voor de betreffende aktiviteit een rijksbijdrage zal ontvangen. De staats- secretaris heeftbij brief d.d.22 juni 1981 medegedeeld geen rijksbijdrage te verlenen in de kosten var. de thema-avondengeorganiseerd door de Ne- derlandse Bond van Plattelandsvrouwen, daar niet voldoende is aangetoond dat het hier een emancipatorische aktiviteit betreft. Tegen de beslissing van de staatssecretaris heeft ons college bij brief 5 d.d. 15 juli 1981 beroep bij de Kroon aangetekend. De behandeling van het beroep vergt geruime tijd. Hierdoor verkeert het bestuur van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Heemste- de, in onzekerheid omtrent het verlenen door uw raad van subsidie in de kosten van de thema-avonden. Wij achten dit een ongewenste situatie en stellen u voor het bestuur van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen subsidie te verlenen in het werkelijke tekort van de aktiviteit thema-avonden tot maximaal f.990,~. Na de uitspraak van het beroep zullen wij ons beraden over het in de toe- komst in deze te voeren beleid. Overigens heeft de staatssecretaris medegedeeld de voor het jaar 1981 maxi- male rijksbijdrage te verlenen ad. f 13.244,zijnde het bedrag verkregen uit de norm van f 0,50 per inwoner vermenigvuldigd met het aantal inwoners van de gemeente. De kosten van de in de gemeente in het jaar 1981 te organi- seren emancipatie-aktiviteiten bedragen in totaal f 21.090, Deze kosten bedragen meer dan de rijksbijdrage, ook wanneer het bedrag ad. f 990,-- daarop in mindering wordt gebracht. De beslissing van de staatssecretaris om de aktiviteit "thema-avonden" van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou- wen niet als aktiviteit in de zin van de tijdelijke rijksbijdrageregeling

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 13