152 GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING STICHTING BEELDENDE KUNST KENNEMERLAND Heemstede, 1 december 1981. Aan de raad, Ter verkrijging van een rijksbijdrage op grond van de Tijdelijke Rijksre- geling Kunstuitleen dienen de gemeentebesturen van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Velsen gezamenlijk een aanvraag in ten behoeve van de Stich- ting Beeldende Kunst Kennemerland. Van deze regeling - in werking getreden op 1 januari 1980 - luidt artikel 2: "Waar in deze regeling wordt gesproken van provincie of gemeente wordt daar onder mede verstaan op basis van een gemeenschappelijke regeling ingevolge de Wet Gemeenschappelijke Regelingen samenwerkende provincies of gemeenten" Het is derhalve van belang, dat de terzake van kunstuitleen samenwerkende gemeenten een gemeenschappelijke regeling aangaan. Een ontwerp-gemeenschap- pelijke regeling wordt u hierbij voorgelegd. Samengevat wordt het volgende vastgelegd: het funktioneren van de Stichting Beeldende Kunst Kennemerland en de subsidiëring ervan geschiedt volgens de Subsidieverordening van de ge meente Haarlem; de noodzakelijke subsidieaanvragen en dergelijke aan C.R.M. worden door de gemeente Haarlem gedaan zoals tot heden reeds het geval was; de gemeenschappelijke regeling bestaat voor de duur van ae Tijdelijke Rijks- regeling, zodat er uit dezen hoofde geen financiële consequenties voor de deelnemende gemeenten ontstaan. Daarnaast is een artikel opgenomen over de zorg voor de archieven. De colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Bloemendaal, Heemstede en Velsen leggen de regeling ter vaststel- ling voor aan de onderscheiden raden. Wij stellen u voor thans te besluiten overeenkomstig bijgaand ontwerp. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.H. van den Hoek. De burgemeester O.R. van den Bosch. 4e afd. 17 december 1981

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 37