4e afd. 17 december 1981 153 vangen door stalen leuningen. Bij de Geniebrug zijn voorzieningen gewenst om de snelheid van het gemo- toriseerde verkeer te verlagen en de fiets-oversteek van en naar de Ge- leerdenwijk zo veilig mogelijk te maken. In overleg met de Rijkswaterstaat en de Rijksdienst voor de Verkeersveiligheid zullen ten behoeve daarvan een vernauwing en een wegasverschuiving worden toegepast. Ter plaatse van de vernauwing zullen automobilisten gedwongen zijn de snelneid te vermin- deren. Voor vrachtwagenkombinaties blijft niettemin de passage mogelijk, zij het met zéér geringe snelheid. De voetbrug in de Leidsevaartweg naast perceel nr. 79 zal verbreed moeten worden; daarover is overleg gaande met de Gemeentewaterleiding Amsterdam. Het fietspad ten zuiden van de Amstel- brug zal 2,20 m breed worden; gelet op het geringe aantal (brom)fietsers dat van dit gedeelte van het pad gebruik zal maken, achten wij deze breed- te voldoende. De breedten van de rijweg en de tussenberm zullen ook hier resp. 4,50 m en 0,50 m zijn. Ook bij de Amstelbrug, alsmede ten noorden van de Manpadslaan en bij de grens met Bennebroek zijn een vernauwing van de rijbaan en een wegasverschuiving gedacht. De kruising met de Manpadslaan wordt met hekwerken en schrikhekken geaccen- tueerd. Langs de percelen Leidsevaartweg 27 tot en met 41 wordt een voet- pad aangelegd van 0,90 m breedte. Tussen de nrs. 41 en 43 zal de aanwezige slcot over een lengte van 13 m gedempt moeten worden om het fietspad een vloeiend verloop te kunnen geven. Bij de hiervoor bedoelde wegvernauwingen zal langs de Leidsevaart een beschoeiing, c.q. grondkering worden aange- bracht. Waar de veiligheid dit vereist, zullen schrikhekken of anderssoor- tige hekwerken worden aangebracht, terwijl verder de nodige verkeersborden zullen worden geplaatst. Zoals bekend zullen de voetgangers gebruik moeten maken van het fietspad. Gelet op de breedte van dit pad, mag aangenomen worden dat dit geen problemen zal opleveren. Ingevolge de subsidievoorwaar- aen is het niet toegestaan ten behoeve van voetgangers een gedeelte van het pad uit te voeren in tegels met een afwijkende kleur. Wellicht ten over- vloede merken wij op dat de rijbaan voor verkeer in twee richtingen be- stemd zal blijven. Voor de verbetering van de verlichting op de Leidsevaart- weg zijn bij uw besluiten van 25 april 1979, nr. 44 en 25 oktober 1979, nr. 112, kredieten tot een totaalbedrag van f 150.000,— beschikbaar gesteld. Het daaraan ten grondslag liggende plan is niet gewijzigd, de kosten wor- den thans begroot op f 161.000,--. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 42