GEWIJZIGD EXEMPLAAR 2e 1/ december~1981 154a/e ORGANISATIE FINANCIEEL BEHEER EN FINANCIELE ADMINISTRATIE Heemstede, 1 december 1981. Aan de raad, De ontvanger van de gemeente de heer J. Mol heeft ons te kennen gegeven dat hij per 1 februari 1982 gebruik wii maken van de mogelijkheid om ver- vroegd uit te treden uit het arbeidsproces. In verband hiermede hebben wij ons beraden over de organisatorische consequenties. Wij hebben ons nader laten adviseren door het Cer.traal Bureau vcor Verifi- catie en financiële adviezen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Aan de te onzer beschikking gestelde stukken ontlenen wij het volgende: Bij de organisatie van het financieel beheer en de financiële administra- tie V3" de gemeente wordt in principe uitgegaan van een scheiding van de vol gende funkties, te weten: a. de financiële beheersfunktie; b.. de registrerende funktie; Ad a. De financiële beheersfunktie De beneersfunktie wordt bir.nen de gemeente vervuld door het college var, burgemeester en wethouders. Gelet op de omvang en de complexiteit van deze taak zal dit college zich bij moeten laten staan door gespecialiseerde ambt naren weike het college adviseren. Deze ambtenaren zijn veelsl ondergebrach in de secretarie-organisatie. Voor wat betreft de advisering van het college terzake van financiële aspek ten van het beleid en beheer moet in eerste instantie gedacht v/orden aan de i-hef financiën en zijn medewerkers. Wij zullen hieronder nader ingaan op de financiële beheersfunktie. Het totale gemeentelijke jaarbudget wordt in veel min of meer zelfstandig opererende organisatorische eenheden besteed. Tot deze eenheden zijn niet alleen te rekenen de takken van dienst zoals G.T.B., het grondbedrijf en de afdeling sociale zaken, doch eveneens de politie, welzijnswerk e.d. OP zichzelf is deze versnippering in organisatorische eenheden voor een ge- meente als de onze niet zo bijzonder. Er moet echter wel rekening gehouden worden met de omstandigheid dat het door de gemeente te voeren beleid in -1- de bev/arende funktie.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 45