2e afd. 17 december 1981 154 totaliteit begrensd wordt door de budgettaire mogelijkheden van de gemeen- te. Eén en ander betekent in concreto dat bij het nemen van beslissingen voortdurend prioriteiten moeten worden gesteld en vaak niet met elkaar ver- gelijkbare projekten tegen elkaar moeten worden afgewogen. Een extra moei- 1ijkheidsfaktor daarbij is dat het nut van vele projekten niet in harde cijfers is uit te drukken. Dit is echter wel mogelijk ten aanzien van de financiële gevolgen van de diverse projekten voor het gemeentelijk budget. Dit budget stelt ook de grenzen vast van de in totaal door de gemeente uit te voeren taken omdat immers alle lasten, voortvioeiende uit de genomen be- leidsbeslissingenhun dekking moeten vinden binnen de budgettaire mogelijk- heden. Het is dan ook noodzakeiijk dat het college van burgemeester en wet- houders met betrekking tot de financiële aspekten van alle voorstellen wordt geadviseerd door een funktionaris die het totale gemeentelijke budget kan overzien. Deze funktionaris is de chef financiën. De direkte verantwoorde- lijkheid kan en mag hierbij niet verder gaan dan een gerichte advisering over de inpassing van de verkregen financiële gegevens van secretarie, dien- sten en bedrijven in het totale financiële beleid. Vanzelfsprekend geldt tevens een inhoudelijke verantwoordelijkheid voor alle adviezen met betrek- king tot zaken die het totale financiële beheer van de gemeente betreffen en bijvoorbeeld niet specifiek door de diensten en bedrijven zijn aangedra- gen. Ter voorkoming van misverstanden willen wij benadrukken dat bij de door het college van burgemeester en wethouders te nemen afzonderlijke beslissingen het financiële aspekt niet het doorslaggevende aspekt behoeft te zijn. Om de chef financiën voldoende mogelijkheden te bieden om op zo eenvoudig mogelijke wijze het totale gemeentelijke budget te kunnen doen doorzien, is het naar onze mening noodzakelijk dat deze funktionaris coördinerend optreedt terzake van de volgende punten: a. Het bevorderen van een doelmatige inrichting van de begroting en reke- ningen. t>. Het bevorderen van periodieke verslaggeving door de diensten en bedrij- ven in zodanige vorm en frequentie dat contrôle ten behoeve van uw col- lege op het financieei beheer op doelmatige en efficiënte wijze ten uit- voer kan worden gebracht. Het verstrekken van informatie over deze verslaggeving, mede aan de hand van de door de accountant uitgebrachte rapporten en het daarop door de -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 46