2e afd. 17 december 1981 154. bedrijven c.q. diensten geleverde commentaar. d. Het jaarlijks uit een oogpunt van financieel beleid en beheer beoor- delen van de door de diensten en bedrijven voorgelegde ontwerp-begro- tingen en het daarbij, indien nodig, geven van informatie en advies omtrent niveaus van inkomsten en uitgaven. Eén en ander bezien in het kader van het totale gemeentelijke budget. e^. Het bevorderen van meerjarenplanningen. Het hierboven gestelde staat overigens los van de mogelijkheid en de wen- selijkheid om coördinatie en integratie van het beleid te verwezenlijken door middel van een doelmatige ordening van aktiviteiten binnen de interne organisatie van het gehele gemeentelijke apparaat, bijv. door middel van projekt- of werkgroepen. Van wezenlijk belang blijft dat in ieder geval alle voorstellen met finan- ciële gevolgen door de afdeling financiën worden beoordeeld. fld b. De registrerende funktie. De registrerende funktie omvat de werkzaamheden verbonden aan de financië'le administratie van de gemeente. Onder de financiële administratie van de gemeente wordt verstaan de boek- houdkundige verwerking van de financiële rechten en verplichtingen en de ontvangsten en betalingen alsmede de registratie van de eigendommen - waar- onder voorraden - en het eigen vermogen der gemeente voor zoveel dit niet rechtens aan anderen is opgedragen. De registrerende funktie wordt bij toepassing van artikel 127a 'van de ge- meentewet opgedragen aan de comptabele. Ten aanzien van de verslaggeving heeft hij een eigen verantwoordelijkheid welke nader moet zijn uitgewerkt in de instruktie voor de comptabele. De comptabele moet om zijn taak goed te kunnen vervullen tijdig inzicht verkrijgen in de te ontvangen/te betalen bedragen en het verloop van de afwikkeling. Hiertoe wordt veelal een grootboek volgens de methode van dub- bel boekhouden bijgehouden. fid c. De bewarende funktie. Deze funktie wordt bij toepassing van artikel 127a van de gemeentewet ver- vuld door een hiertoe te benoemen kassier. De kassier is onder toezicht van de comptabele zelfstandig belast met en verantwoordelijk voor het beheer der geldmiddelen van de gemeente. Eén en ander wordt nader geregeld in een instruktie vcor de kassier." -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 47