a'd- 17 december 1981 154 I'1 het kader van de voorjaarsbehandel ing van het beleidsplan sprak u zich reeds in beginsel uit voor het onderbrengen van de ontvangersadmi- nistratie bij de afdeling financiën en personeelszaken. De gewenste reorganisatie is mogelijk op grond van artikel 127a van de gemeentewet, luidende als volgt: De raad kan onder goedkeuring van gedeputeerde staten regelen vaststellen met betrekking tot de organisatie van de finanelële administratie en van het kasbeheer der gemeente waarbij met afwijking van de artikelen 2, eerste lid, voorzover dat de ontvanger betreft, 113-121, 123, eerste lid, 125, 127 of van de krachtens artikel 123, tweede lid, gestelde voorschriften betref- fende de înrichting van de boekhouding, één of meer ambtenaren worden aan- gewezenmet de vervulling van taken welke bij of krachtens de wet aan de ontvanger zijn opgelegd, belast. De artikeien 230, 231 232, 235, 236 en 237, tweede lid, zijn ten deze van overeenkomstige toepassing. Vo°r de samenstelling van de verordening en de bijbehorende instrukties ter regeling van de financiële administratie hebben wij gebruik gemaakt van door het eerder genoemde bureau ontworpen modellen die wij in de ontwerp-beslui- ten nagenoeg. ongewijzigd hebben overgenomen. Het lijkt ons gewenst de reorga- nisatie te doen ingaan tegelijk met het nieuwe dienstjaar. De heer Mol zal dan, teneinde de overgang soepel te laten verlopen, tot zijn ontslag worden ingepast op de afdeling financiën en personeelszakenwaartoe hij gaarne bereid is. In verband hiermede zal hem wel door uw raad ingaande 1 januari 1982 ontslag moeten worden verleend als gemeente-ontvanger. Resumerend stellen wij u voor ingaande 1 januari 1982 de volgende besluiten te nemen: 1. op te heffen de funktie van ontvanger; 2. in te trekken de instruktie van de ontvanger vastgesteld op 28 augustus 1941 gewijzigd op 27 juli 1961; 3. eervol te ontslaan als ontvanger de heer J. Mol 4. vast te stellen de verordening met betrekking tot: - het financieel beheer van de gemeente in het algemeen; - de organisatie van de financiële administratie van de gemeente niet behorende tot een tak van dienst, ten aanzien waarvan artikel 252 van de gemeentewet is toegepast; - het kasbeheer van de gemeente, eveneens niet behorende tot een tak van dienst, ten aanzien waarvan artikel 252 van de gemeentewet is toegepast; -4-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 48