Indien de kassier andere kassen ten kantore onder zijn berusting heeft, nemen burgemeester en wethouders zodanige maatregelen, dat deze kassen gelijktijdig worden gecontroleerd met de kas van de gemeente. Van de rekening der gemeente. Artikel 18. De rekening van de gemeente wordt opgemaakt en ondertekend door de corr.p- tabele en uiterlijk drie maanden na de sluiting van het dienstjaar waar- op de rekening betrekking heeft, door hem aan burgemeester en wethouders aangeboden. De rekening dient vergezeld te zijn van de in de rekenings- voorschriften en de nader door burgemeester en wethouders voorgeschreven bescheiden alsmede van een mernorie van toelichting. Deze memorie van toelichting wordt ingericht volgens de door burgemeester en v/etnouders gegeven voorschriften. In deze memorie wordt o.m. een analyse opgenomen van de afwijking tussen het saldo van de gewone dienst en de kapitaal- dienst van de oorspronkelijke begroting en de rekening. Artikel 19. Indien de comptabele een afwijkend standpunt heeft ten aanzien van de ,er- antwoording van inkomsten en uitgaven doet hij daarvan bij de aanbieding van de gemeenterekening schriftelijk mededeling. Slotbepalingen. Artikei 20.. De vaststelling van de gemeenterekening strekt mede tot ontlasting van de comptabeie, de kassier en de sub-kassiers behoudens later in recnte gebleken valsheid in bewijsstukken of andere onregelrnatigheden. De genoemde functionarissen kunnen ook afzonderlijk worden ontlast. Artikel 21.. De gemeenteraad stelt instructies vast voor de chef financiën, de comp- - 11 - 2e afd. 17 decernber 1981 154 b Artikel 17.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 55