üe atd* 17 december 1981 144 SUBSIDIE PEUTERSPEELZAAL VAN DE STICHTING 'T OUDE POSTHUIS Heemstede, 1 december 1981. Aan de raad, Bij brief d.d. 20 oktober 1981 hebben wij van het bestuur van de stichting t Oude Posthuis het verzoek ontvangen een extra subsidie ad. f 2.314,28 ten behoeve van de peuterspeelzaal te mogen ontvangen. Het verzoek van het bestuur van de stichting 't Oude Posthuis behoort deel uit te maken van het ontwerp-programma sociaal-cultureel werk 1982. Daar de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn de vervaardiging van het ont- werp-programma sociaal-cultureei werk 1982 grotendeels had voitooid, hebben wij het verzoek niet aan de commissie planvoorbereiding specifiek welzijn d°en toekomen. In verband hiermede leggen wij het verzoek thans aan u voor. Het bestuur deelt mede dat per 1 januari 1982 24 peuters op de wachtiijst van de peuterspeelzaal voorkomen terwijl er in de loop van het jaar8 plaat- sen vrijkomen. De resterende 16 peuters kunnen niet worden geplaatst. Door-verwijzing naar andere peuterspeelzalen zoals de peuterspeeizaal van de stichting Het Honk en de peuterspeelgroep Heemstede bleek niet mogelijk. Het bestuur van de peuterspeelzaal van de stichting Het Honk richt zich slechts op peuters uit de Indische en Bomenbuurt en de peuterspeelgroep Heemstede heeft evenals de peuterspeeizaal van de stichting 't Oude Post- huis een wachtlijst. De peuterspeelgroep Nieuw Vredenhof heeft eveneens een wachtlijst. Als tijdelijke oplossing stelt het bestuur voor één extra groep van 16 peuters te starten en wel voor één dagdeel per week. Wij stellen u voor het verzoek van het bestuur van de stichting 't Oude Posthuis in te willigen en het bestuur een éénmalig extra subsidie te ver- strekken in de kosten van één extra groep van 16 peuters gedurende één dagdeel per week. Bij de berekening van het subsidie is wat betreft de berekening van de salarislasten in het ontwerp-programma sociaal-cultureel werk 1982 uitgegaan van de salarislasten 1 januari 1981. Het bestuur van de stichting 't Oude Posthuis is bij de berekening van de salarislasten uitgegaan van de salarispeiidatum 1 juli 1981. Overeenkomstig het ontwerp-programma sociaal-cultureel werk 1982 stellen wij voor uit te gaan van de salarispeildatum 1 januari 1981 en vervolgens de salarislasten te verhogen met een vakantie-toeslag en sociale lasten :1-

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 5