2e afd. 17 december 1981 154 c takken van dienst en andere onderdelen van de gemeentehuishou- ding in zodanige vorm en frequentie, dat contrôle ten behoeve van burgemeester en wethouders op het financieel beheer op doel- matige en efficiënte wijze ten uitvoer kan worden gebracht. Het verstrekken van informatie over deze verslaggeving, mede aan de hand van door de accountant uitgebrachte rapporten. c. Het jaarüjks uit een oogpunt van financieel beleid en financieel beheer beoordelen van de door de takken van dienst, instellingen en secretarie-afdelingen voorgeiegde ontwerpbegrotingen. Het daarbij geven van i.nformatie en advies orntent niveaus van inkom- sten en uitgaven en omtrent "reële" en nominale toe/afnemingen. d. Het verstrekken van informatie omtrent ontwikkelingen van de be- grotingspositie door loon- en prijsstijgingen en andere afwijkend van die, welke bij de opstelling van de begroting zijn veronder- steld. Het verstrekken van informatie en advies omtrent subsidiëringen en subsidiesystemen. f. Het periodiek opstellen - en beoordelen - van het vermoedelijk beloop der inkomsten en uitgaven van de gewone dienst ten opzich- te van de begroting (zgn. doorlichting meerjarenbegroting) Het adviseren omtrent het stellen van bindende maxima der kredie- ten (eventueel in verdere specificatie en geringere omvang dan de begrotingsposten) ]i. Het adviseren der door diensthoofden enz. gevraagde machtigingen om over kredieten te beschikken en de administratie daarvan. i_. Het bevorderen van maatregelen, die daar waar nodig voor een goede interne contrôle op zowel inkomsten als uitgaven vereist zi jn. ,j. Het afhandeien van uitgebrachte accountantsrapporten. Het uitvoeren van bijzondere opdrachten in opdracht van burge- meester en wethouders in het bijzonder gericht op bevordering van een zuinig beheer en beperking der netto uitgaven. - 17 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 61