2e afd. 17 december 1981 154 c _V - "Research en planning". a. Het periodiek coördineren/opstellen van een - resp. bijhouden van een - voortschrijdend investerings- en aktiviteitenplan op middel- lange termijn. b. Het maken van prognoses/meerjarenbegrotingen inzake de ontwikkeling der algemene dekkingsmiddelen, afleiding van de te verwachten bud- getruimte en globale aanwijzing voor de aanwending van de jaarlijks beschikbaar komende budgetruimte (dekkingsplan). c. Het maken van analyses omtrent ontwikkelingen in het verleden en het heden - eventueel mede in vergelijking tot de totaliteit der gemeen- ten en andere (groepen van) gemeenten - waarbij te onderscheiden reële ontwikkelingen en invloed van algemene loon- en prijsstijgingen, het groeperen van sectoren, uitgaven- en inkomstencategorieën e.d., welke verdere inzichten in de ontwikkelingen (ook voor de toekomst) kunnen geven. d. Het geven van informatie omtrent de jaariijkse ontwerpbegroting, zulks in relatie tot de ontwikkelingen in het verleden en de gewenste ontwikkelingen in het heden en in de toekomst van het niveau van de uitgaven en inkomsten (zie onder b en c). Hierbij mede te betrekken de invloed van externe factoren, zoals loon- en prijsstijgingen. VI.-De werkzaamheden van de chef financiën met betrekking tot de takken van dienst c.q. secretarie-afdelingen, uitgezonderd de beoordeling en advisering van alle voorstellen met financiële gevolgen voor het totale gemeentelijke budget, zullen nader worden vastgelegd in door het college van burgemeester en wethouders per tak van dienst c.q. secretarie-afdeling vast te stellen regelen. flrtikel 3. De chef financiën ziet er op toe dat henj de voor uitoefening van zijn taak, zoals omschreven in artikel 2, benodigde gegevens tijdig worden verstrekt en dat hij ter zake tijdig wordt ingeschakeld. Hij geeft bij voortdurende nalatigheid van de hierbij betrokken functio- narissen der gemeente hiervan kennis aan burgemeester en wethouders. - 18 -

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 62