Ze afd. 17 december 1981 154 d feitelijke voortgang van de werkzaamheden, de personeelsbezetting en het personeelsbeleid verantwoording schuidig aan het hoofd van de afdeiing. De comptabele richt de financiële administratie van de ge- meente in en voert deze zodanig, dat de financiële rechten en ver- plichtingen van de gemêente voortdurend blijken. Hij houdt de administratie bij van de eigendommen - waaronder de voorraden - dê geldleningen en het eigen vermogen van de gemeente, voor zoveei dit niet rechtens aan anderen is opgedragen. Hij is voorts beiast met de uitvoering van alle andere administratiev werkzaamheden, die voor de financiële administratie en het opmaken van de rekening van de gemeente alsrnede voor de verantwoording door burgemeester en wethouders noodzakeiijk zijn. Indien de comptabele meent aan een invordering of betaling niet te kunnen medewerken, geeft hij hiervan terstond kennis aan burgemeester en wethouders wier beslissing hij afwacht. De comptabele kan zich in zaken zijn verantwoordelijkheid rakende rechtstreeks tot burgemeester en wethouders wenden. Hij doet dit niet dan nadat hij de chef financiën en eventueel andere verantwoordelijke functionarissen hiervan in kennis heeft ge- De comptabele voert de financiële administratie van de gemeente zo- danig dat de wettelijke en andere algemeen geldende voorschriften ten aanzien van de begroting, de rekening en de boekhouding van de gemeente, voor zoveel hiervan geen ontheffing is verkregen, worden nageleefd. Hij draagt zorg voor een tijdige en volledige registratie van alle hem verstrekte gegevens en stukken, bedoeld in artikel 8 van de verordening. Hij is verplicht de nadere voorschriften, welke burgemeester en wethouders hemgeven, na te leven. Artikei 4. De comptabele houdt toezicht op de werkzaamheden van de kassier en de sub-kassiers. Dit toezicht omvat onder meer: a.. het geregeld opnemen van de geldswaarden; b. het afstemmen daarvan met ae saldi die volgens de betreffende steid. Artikel 3.

Raadsnotulen Heemstede | 1981 | | pagina 65